• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Soykırım Arayan Kendi Tarihine Baksın!

  Soykırım Arayan Kendi Tarihine Baksın!

  Soykırım Arayan Kendi Tarihine Baksın!

  Memur – Sen İl Temsilcisi ve Sağlık – Sen Isparta Şubesi Başkanı Erdal Demiralay, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını Ermeni soykırımı olarak nitelemesine sert tepki gösterdi.

  Türk düşmanları ve emperyalist maşaların yine iş başında olduğunu, kendi geçmişini unutup gerçekleri çarpıtarak kamuoyunda siyasi popülarite ve destek arayanların er geç gerçekle yüzleşeceğini ifade eden Memur – Sen İl Temsilcisi ve Sağlık – Sen Isparta Şubesi Başkanı Erdal Demiralay, Ermeni soykırımı yalanını ve bu yalanı kınamayanları şiddetle kınadığını bildirdi.

  Başkan Demiralay, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Anadolu’da yaşlı, kadın, çocuk demeden katletmeye girişenler ve ‘Türkler soykırım uyguladı’ yalanlarıyla dünyayı kandırmaya çalışanlar, kendi karanlık geçmişlerini perdelemek için uydurdukları soykırım masallarını bize anlatamazlar. Elbette ki soykırım sözcüğüyle Türklük asla yan yana bile anılamaz. Yapılması gereken öncelikle içimizdeki yaldızlı söylemlerin arkasına saklanarak Türk milleti adına Ermenilerden özür dileyenleri ve her fırsatta Türk düşmanlığı yapan güya demokrat geçinen hainleri, bugün bile Biden’in bildirisini açık ve net bir şekilde kınayamayan siyasileri, sivil toplum örgütlerini, ödül almak için her türlü hainliği yapan güya aydınları, sanatçıları gür bir sesle kınamaktır” dedi.

  Başkan Demiralay, Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak’ın kuzeyinde Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde bulunan terörist hedeflere düzenlenen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını da hatırlatarak; “Operasyonlara katılan kahraman Mehmetçiklerimize Rabbim güç kuvvet versin, kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Allah yar ve yardımcınız olsun.” ifadelerini kullandı. (medya32.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler