• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Ser –Tur Ve Halk Otobüsleri Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

  Ser –Tur Ve Halk Otobüsleri Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

  Ser –Tur Ve Halk Otobüsleri Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

  Öğrenci sağlığı için tüm tedbirler alındı

  6 Eylül Pazartesi günü başlayacak eğitim öğretim yılı öncesi ilimizde öğrenci servis hizmeti veren Ser-Tur ve toplu taşıma hizmeti veren Halk Otobüsleri kooperatiflerinde tüm tedbirler alındı.  Alınan tedbirleri yerinde inceleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin sağlığını korumak önceliğimizdir” dedi.

  Okullarda ve yine üniversitelerimizde yüzyüze eğitimin başlayacak olmasıyla ilimizde öğrenci servis taşımacılığında tek yetkili kuruluş olun Ser-Tur’da ve toplu taşıma hizmeti veren Halk Otobüsleri’nde hazırlıklar tamamlandı. Hazırlıklar kapsamında özellikle öğrenci sağlığını korumaya yönelik alınacak tedbirler, sürüş güvenliği, yolcu güvenliği, trafikte dikkat edilecek kurallar gibi konularda Trafik Denetim Şubesi Eğitim Birimi tarafından  Ser-Tur  şoför ve rehber öğretmenler ile, Halk otobüsleri şoförlerine eğitim verildi.

  BAŞKAN TURAL TEK TEK İNCELEDİ

  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural eğitim öğretim sezonunun başlayacak olması nedeniyle alınan tedbirleri yerinde inceledi. İlk olarak Ser-Tur Kooperatifinde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme  Şube Müdürü Durmuş Ali Özkan, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ ve Ser-Tur Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kaya ile hazırlıkları inceleyen Başkan Tural, şoförlerin aşılanma durumu, araçlarda maske ve dezenfektan bulunup bulunmadığını bizzat denetledi.  Tedbirlerin alındığını gören Başkan Tural, kooperatif yönetimine ve şoförlere teşekkür etti.

  EĞİTİM ÇALIŞMALARI ÇOK ÖNEMLİ

  Covid 19 salgını nedeniyle servisçi esnafının 17 aydır kontak kapattığını söyleyen Başkan Tural “Allah nasip ederse 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren okullarımız açılıyor.  Bizler de Ser-Tur’da araçlarımızın, şoförlerimizin ve rehberlerimizin eğitim öğretim sezonuna hazır olup olmadıklarını görmek ve sizleri bilgilendirmek için buradayız. Trafik Şube Müdürümüz de burada.  Zaten Trafik  Denetim Şubesi Eğitim Birimi personeli 3 gündür şoför ve rehber arkadaşlara eğitim veriyorlar. Burada eksiklerimizin giderilmesi noktasında sizlere uyarıda bulunuyorlar. Emniyet Müdürümüz başta olmak üzere Trafik Şube Müdürümüze ve görevli arkadaşlarımıza sizler adına da teşekkür ediyorum. Eğitim çok önemli. Bu eğitimlerde öğrendiklerimiz, belki de bir öğrencimizin hayatını kurtarmaya yarayacaktır”  dedi.

  AŞI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

  Örenci servis araçlarının  her 3 günde bir dezenfeksiyonunu sağlanacağını ve su konuda Birlik olarak destek sağlayacaklarını kaydeden Başkan Tural,  şu uyarılarda bulundu. “Maske  mesafe ve hijyen kurallarına muhakkak uyuyoruz.  Bu kırmızı çizgimiz.  Aşı yine kırmızı çizgimiz olacak. Bazı işyerlerinde ve kamu kurum kuruluşlarında haftada bir veya iki sefer PCR testi istenecek . Ancak Ser-Tur kooperatifinin yönetimiyle görüşmelerimizde aldığımız karar şudur.  Servis şoförlerimiz ve rehberlerimiz en az iki  doz aşısını olmazsa çalışma fırsatı bulamayacak. Denetimlerde olmazsa olmazımız aşı. Bu bağlamda Ali İhsan Başkanımız aşı kartını çıkarmış.  Bunu bütün araçlarımızda görmek istiyoruz.  Veli, öğrencisini araçlarınıza bindirirken eğer size aşınız var mı diye soracak olursa,  bu aşı belgesini göstermek zorundasınız.  Araçlarımıza binen öğrencilerimiz veya öğretmenlerimiz maskesiz olursa araçlarımızda kesinlikle maske bulunduruyoruz.  Maskeyi bizler temin ediyoruz ve yine araçlarımıza bindiğimizde kesinlikle dezenfektan olacak. İçi dolu ve çalışır bir vaziyette olacak.  Bunlar bizim olmazsa olmazımız. Önce sağlığımızla ilgili denetim, sonra diğer kuralların  denetlemesi yapılacak” diye konuştu.

  ÖĞRENCİ SAĞLIĞINI KORUMAK ÖNCELİĞİMİZDİR

  Öğrenci  sağlığını korunmanın öncelikleri olduğunu belirten Başkan Tural “Öğrenci bizim geleceğimiz. Ülkemizin geleceğinin teminatı.  Hepimizin ailesi var. Hepimiz ailemiz ve çocuklarımız için yaşıyoruz. Onun için çocukları, öğrencileri bizim çocuğumuz gibi görmek ve bakmak suretiyle kendi çocuğunuza nasıl davranıyorsanız aynı şekilde öğrencilere davranmanızı bekliyoruz. Biliyorsunuz okullar kapandı.  17 aydır kontak açmadık. Sigortalarımızı, araçlarımızın muayenelerini, motorlu taşıt vergimizi, hep borç bularak kredi kullanarak ödedik. Onun için sizlerden rica ediyorum lütfen kurallara uyalım okullarımız kapanmasın. Ser-Tur kooperatifimiz zaten Türkiye’de örnek bir kuruluş. Çıtayı sürekli yükselten bir kuruluş. Bu yıl da çıtayı daha çok yükselteceğinize inancım tamdır.  Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının Milli Eğitim camiasına, öğrencilerimize, velilerimize ve sizlere hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbimden kazasız belasız bir sezon geçirmenizi niyaz ediyorum “ dedi.

  ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİK

  Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ da,   “Bizlerden yardım istendiği takdirde. Bizler her zaman hazırız 7/24 bizleri arayabilirsiniz.  Her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız” açıklamasında bulundu. Ser-Tur Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kaya da “Ailelerimiz bizlere güvensinler.  Çocuklarını bizlere güvenle teslim edebilirsiniz.  Her türlü hazırlığımızı yaptık ve bundan sonrada düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz.  Sizin öğrencileriniz, bizim öğrencilerimiz. Gerçekten biz öğrencilerimizi çok özledik.  Artık okullar açılsın. Bütün servis personeli aşılarını oldular. Biz PCR testi istemiyoruz. Direk aşı olmasını istiyoruz. Velilerimiz bu konuda çok rahat olsunlar” diye konuştu. Konuşmaların ardından kazasız belasız bir sezonu için kurban kesildi.  Yapılan duayla Ser-Tur’da sezon açılışı gerçekleşti.

  HALK OTOBÜSLERİNE DE TAM NOT

  Ser-Tur da yapılan inceleme ve sezon açılışının ardından Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Ahmet  Tural,  Trafik Şube Müdürü Durmuş Ali Özkan, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ ve Halk  Otobüsleri Kooperatif Başkanı Faruk Daşdöner’le birlikte Halk Otobüslerinde yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı. Burada da tedbirlerin alındığını gören Başkan Tural, kooperatif yönetimi ve şoförlere teşekkür etti.

  YOLCULARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM SAĞLIĞIMIZDIR

  Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, okullarda eğitim öğretimin pazartesi günü başlayacağını belirterek  “Bu kapsamda Esnaf Odaları Birliği Başkanımız, Trafik  Denetleme Şube Müdürümüzle birlikte yapılan hazırlıkları görmek ve sizleri bilgilendirmek amacıyla bu toplantıyı organize ettik. Bizler tüm şoför arkadaşlarımızla birlikte yeni döneme hazırız. Vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin sağlığı için çalışanlarımızın aşılanmaları konusunda kesinlikle taviz vermiyoruz. Araçlarımızda dezenfekte işlemleri zaten yapılıyordu artık daha çok yapılacak. Maskesiz kesinlikle yolcu alınmayacak.  Salgına karşı her türlü önlemleri alarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Tüm yolcularımız,  otobüslerimizden güvenle faydalanabilirler. Onların sağlığı sizim sağılımızdır. Bu konuda taviz vermeden eğitim öğretim yılını en iyi şekilde geçireceğimize inanıyorum. Bu vesileyle Birlik Başkanımıza, Trafik Şube Müdürümüze, Şoförler Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

  OKULLARIN YENİDEN KAPANMASINI İSTEMİYORSAK

  ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAK ZORUNDAYIZ

  Birlik Başkanı Ahmet Tural da,  şoförlere uyarıda bulunarak, “Salgın nedeniyle getirilen kısıtlamalardan en çok etkilenen kuruluşlardan biri de Halk Otobüslerimiz oldu. İçinde yolcu olmadan taşıma hizmeti verdiniz.  Bu süreçte destek olan herkese teşekkür ediyorum. Pazartesi günü okullarımızda daha sonra üniversitelerimizde yüz yüze eğitim başlayacak. İlimiz bir öğrenci şehri. Üzerimize düşeni yapalım ki okullarımız kapanmasın. Bizim aracımıza binen vatandaşımız bizden kaynaklı bir olumsuzluk yaşamasın. Trafik Denetleme Şubesi Eğitim birimince hem Ser-Tur hem de Halk otobüsleri Kooperatiflerimizde zaman zaman eğitim çalışmaları veriliyor. Eğitim çalışmalarını ardından denetimler sıklaşacak. O nedenle şimdiden sizleri bilgilendiriyoruz. Aşı olmayan şoförümüz varsa bu konuda kesinlikte taviz vermeden gerekeni yapacağız. O nedenle aşımızı olacağız. Aşı olduğumuza dair belgeyi de aracımıza asacağız. Kesinlikle araç kullanırken maskemizi çıkarmayacağız. Yine araç içinde sosyal mesafe konusunda kırıcı olmadan uyarılarımızı yapacağız. Maskesiz yolcu almayacağız. Her araçta mutlaka maske taşıyacağız. Maskesi olmayan yolcuya maske temin edeceğiz. Araçların dezenfektesini de düzenli şekilde yaptıracağız. Bu konuda Esnaf Odaları Birliği olarak destek vermeye de hazırız. Okulların yeniden kapanmaması için üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Sizler Halk Otobüsleri olarak Türkiye’ye örnek bir kooperatifsiniz. Bundan gurur duyuyoruz. Birlik ve beraberliğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.  Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diler, sizlere bereketli kazançlar dilerim” dedi. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler