• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Şehir Hastanesi’nde En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimi

  Şehir Hastanesi’nde En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimi

  Şehir Hastanesi’nde En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimi

  Isparta Şehir Hastanesi’nde Isparta İl Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucu ile mücadelede farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri doğrultusunda  ”en iyi narkotik polisi, anne ” projesi kapsamında yer alan eğitim hastane personelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  İçişleri Bakanlığı tarafından, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ile birlikte hayata geçirilen bu proje ile çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amaçlanıyor.
  Uyuşturucuyla mücadele konusunda annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüleceği “En İyi Narkotik polisi Anne” projesi ile öpmeye kıyamadığımız çocuklarımızın uyuşturucu illetinin bataklığına saplanmaması için annelerimizden; çocuklarımızın izlenmesi, arkadaş çevreleri, hal ve hareketlerindeki değişimler ile normal dışı davranışlar konusunda en hassas şekilde duyarlı olmaları hedefleniyor.

  Proje tanıtımında “Kıymetli anneler, her şey sizin elinizde. Çocuklarımızı korumak, onları bu zehirden uzak tutmak için bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz. Bizler dışarıda onlara bu zehrin ulaşmasını engellemeye çalışırken sizlerin de içeride çocuklarınızın davranışlarını izlemenizi, bizimle iletişim halinde olmanızı ve bu mücadelede bize kılavuzluk etmenizi istiyoruz. Sizlerin feraseti ve evlatlarınıza olan sonsuz sevginizle bu mücadeleyi başaracağımıza inanıyoruz. Şimdi haydi, hep birlikte iş başına” ifadelerine yer verildi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler