• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN YYN-002959 (23.10.2020)

  RESMİ İLAN YYN-002959 (23.10.2020)

  RESMİ İLAN YYN-002959 (23.10.2020)
  T.C.
  EĞİRDİR

  İCRA DAİRESİ
  2019/67 TLMT.
  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Isparta İl, Aksu İlçe, 1327 Parsel, Yılanlı Mah/Köy, çavuş yeri Mevkii, Bilirkişi raporuna göre;Parselin,doğu ve kuzeyi bahçe,güneyi ise boş arazidir.Parsel fiili kullanımdakapama armut bahçesi olup içinde 5-8 yaş aralığında toprak işleme bitki besleme gibi bakımlarının yapıldığı,ancak hastalık zararlı ve yabancı ot mücadelesiyönünden gerekli bakımları yeterli derecede yapılmamış 10 sıra armut ağacı bulunmakta olup toplamda yaklaşık380-400 adet armut ağacı bulunmaktadır.Dikim tertibi 3,5*2,00 metre sıra arası ve sıra üzeri şeklindedir.Parsel düz düze yakın eğimli tınlı toprak yapısına sahip sulanabilir özelliktedir.Parsel etrafı genelde meyve bahçesidir.Parsel Aksu-Isparta Asfalt yoluna 750-800 metre Yılanlı Köyü yerleşim sahasına ise 1,5 km mesafededir.Isparta-Aksu Belediyesi?nin 28.11.2018 tarih ve 534 sayılı yazılarında ilçenin imar ve mücavir alanı dışında Yılanlı köyü hudutları içinde kaldığı belirtilmiştir.
  Ana Taşınmaz Yüzölçümü 4.500,00 m2
  İmar Durumu Yok
  Kıymeti 90.000,00 TL (TAM HİSSE)
  KDV Oranı %18
  Kaydındaki Şerhler Tapu Kaydındaki gibidir.
  1. Satış Günü 01/12/2020 günü 10:20 – 10:25 arası
  2. Satış Günü 29/12/2020 günü 10:20 – 10:25 arası
  Satış Yeri : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA
  ———————————————————————————————————————–
  Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6-Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de ilanentebligat yerine geçecektir.
  7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/67 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2020

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler