• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:526 (17.05.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:526 (17.05.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:526 (17.05.2018)

  T.C.

  EĞİRDİR İCRA DAİRESİ 2016/104 TLMT.

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri              : Isparta İl, Eğirdir İlçe, 147 Ada, 13 Parsel, Sarıidris Mahalle/Köy,

  ÇUKURVEREN Mevkiinde bulunan parsel üzerinde depo görünümlü tek katlı yığma yapı bulunmaktadır. Yapının duvarları briketten örülerek oluşturulmuş olup sıvasız ve boyasızdır. Pencere kapı doğramaları demirdir. Yapı üzeri oluklu sac ile kapalıdır.

  Yüzölçümü: 478,17 m2    Kıymeti: 36.136,00 TL     KDV Oranı : % 18

  İmar Durumu                                      : İnşaat tarzı Ayrık nizamda 3 kata izin verilmiştir.

  Kaydındaki Şerhler                            : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1.Satış Günü                                       : 10/07/2018 günü 14:00 – 14:10 arası

  2.Satış Günü                                       : 06/08/2018 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                                             : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV’, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ifan olunur.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler