• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 741 (05.09.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 741 (05.09.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 741 (05.09.2019)

   

  T.C.

  EĞİRDİR

  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2019/4 SATIŞ

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Aksu İlçe, 4491 Parsel, AKSU Mahalle/Köy, Yenice Köyiçi Mevkii, Yüzölçümü 358,00 metrekare, ana taşınmazın nitelği ahşap ev ve arsa vasfındadır. İk, katlı ve her bir katı birbirinden bağımsız konut olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Yığma olarak inşa edilmiştir. Birinci zemin katı 3 oda, tuvalet, banyo ve mutfaktan oluşmaktadır. Islak zemin mozaik beton ile kaplı, oda zeminleri ahşap tahta ile kaplıdır. Pencere, kapı doğramaları ahşaptır. İkinci kat 3 oda, mutfak, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır. Islak zemin mozaik beton, oda zemini ahşap tahta kaplıdır. Balkon bulunmaktadır. Yapı alanı: 10,50 m x 8,66 m (giriş katı) + 11,50m x 9,65 m (ikinci kat) =201,91 metrekare

  Adresi                          : İstiklal Mahallesi Hastane Caddesi No:9 Aksu / ISPARTA

  Yüzölçümü                  : 358 m2

  Arsa Payı                     :

  İmar Durumu             : Yok

  Kıymeti                        : 140.000,00 TL

  KDV Oranı                 : %18                        Damga Vergisi Oranı           : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  2 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Aksu İlçe, 6420 Parsel, AKSU Mahalle/Köy, Yenice Kürecik Mevkii, 6420 parsel Isparta ili Aksu İlçesi Yenice Kürecik mevkinde kayıtlı 7936,00 metrekare yüzölçümüne sahip elmalık vasfınadır. 4 tarafı özel mülk arazilerle çevrilidir. Taşınmazın yaklaşık yarı kısmı boş olup kalan yarı kısmında farklı yaş gruplarında ve tür çetilerinde bakımsızlık nedeniyle kurumuş, ekonomik örmrünü tamamlamış meyve ağaçları bulunmaktadır. Parsel üzerinde depo olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Ahşap dilimlerden oluşturulmuş üzeri oluklu sac ile kapatılmış, arka kısmı birlikte duvar, bir cephesi açık yapı içerisi sandık yığılıdır. Yapı alanı: 5,30 m x 6,00 m. Duvarları biriketten örülerek oluşturulmuş pencere kapı doğramaları ahşap, üzerine kiremit çatı örtüsü ile kapatılmış içi boş yapı bulunmaktadır. Yapı duvarları sıvasız-boyasızdır.Yapı alanı: 5,00 m x3,15 m. Biriket duvarlı yapının sağ tarafında ahşaptan oluşturulmuş içi sandık yığılı yapı bulunmaktadır. Yapı alanı: 9,00m x 4,15m. Diğer yapılardan ayrı parselin uç kısmında duvarları briketten örülerek oluşturulmuş pencere kapı doğramaları ahşap, üzeri kiremit çatı örtüsü ile kapatılmış içi boş yapı bulunmaktadır. Yavu duvarları sıvasız-boyasızdır. Yapı alanı 5,80 m x 3,60 m.

  Adresi                          : Kürecik Mevkii Aksu / ISPARTA

  Yüzölçümü                  : 7.936 m2

  Arsa Payı                     :

  İmar Durumu             : Yok

  Kıymeti                        : 92.532,93 TL

  KDV Oranı                 : %18                                               Damga Vergisi Oranı           : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:15 – 14:25 arası
  2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:15 – 14:25 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  3 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Aksu İlçe, 6005 Parsel, AKSU Mahalle/Köy, Yenice Kürecik Mevkii, Tarla nitelikli taşınmazıdır. Kayıtlarda geçen alanı 6.662 metrekaredir. Taşınmazın güneyi ve batısı kana yolu ötesi sulama kanalı, diğer yönleri özel mülk tarımsal araziler ile çevrilidir. Arazide bakımsız olduğu anlaşılan kara kavak, kanada kavağı, elma, armut, ceviz gibi muhtelif meyve ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz tarımsal alet ve ekipmanların kullanımına elverişlidir.

  Adresi                          : Yenice Kürecik Mevki Aksu / ISPARTA

  Yüzölçümü                  : 1.622 m2

  Arsa Payı                     :

  İmar Durumu             : Yok

  Kıymeti                        : 16.220,00 TL

  KDV Oranı                 : %18                        Damga Vergisi Oranı           : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:30 – 14:40 arası
  2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:30 – 14:40 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

   

   

      e-imza

  Muhammed Yusuf KIRTIL

  Satış Memuru

  122876

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler