• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Milletvekili Cesur’dan Anneler Günü Mesajı

  Milletvekili Cesur’dan Anneler Günü Mesajı

  Milletvekili Cesur’dan Anneler Günü Mesajı

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, yayınladığı Anneler Günü mesajında “Anaların hakkı ödenmez, o sebeple annelerimize layık bir ülke yaratmak, hak ettikleri bir hayatı, dertlerden uzak, huzur ve mutluluk içinde yaşayabilmelerini sağlamak annelerimize olan borcumuzdur” dedi.

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Anneler Günü sebebiyle yayınladığı mesajında “Annelerimiz, bizleri canından çok seven, bizleri bin bir zahmetle yetiştirip bugünlere getiren, aileyi aile yapan ve onu ayakta tutan fedakâr insanlardır. Bizle üzülür, bizden daha çok üzülürler; bizle sevinir, bizden daha çok sevinirler. Anaların hakkı ödenmez, o sebeple annelerimize layık bir ülke yaratmak, hak ettikleri bir hayatı, dertlerden uzak, huzur ve mutluluk içinde yaşayabilmelerini sağlamak annelerimize olan borcumuzdur.

  Bugün anneler günü ancak, ülkemizin içinde olduğu koşullar annelerimize, fedakâr kadınlarımıza layık görülemez. Kadın yoksulluğunun günden güne derinleştiği ülkemizde, evladına istediği aşı pişiremeyen, çocuğuna istediğini alamayan annelerimiz artıyor. Kadınlarda geniş tanımlı işsizlik oranının %40’lara yaklaştığı, kadınların işgücüne katılımının erkeklerin yarısı kadar olduğu, erkeklerin her 10 kazandığı için kadınlarımızın 4 kazanabildiği, son bir yılda işten çıkarılan kadınlarının oranının erkeklerden 2 kat fazla olduğu bir düzen onlara reva görülemez.

  Kadın cinayetlerinde evlatlarının öldürüldüğünü gören ve hatta kadın cinayetlerine kurban giden annelerimiz var. Her yıl 400’den fazla kadınımızın öldürüldüğü, sadece bu yılın başından beri 154 kadınımızın öldürüldüğü bir ortamda annelerimiz için huzurdan bahsedilemez. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılan bir ülkede kadınlarımız için güvenlik ve adaletten söz edilemez.

  Salgında ön saflarda mücadele edip, çocuklarına hastalık bulaştırır korkusuyla sarılamayan, onları göremeyen, kavuşamayan sağlık çalışanı annelerimiz var. Her gün sağlık çalışanı olan evlatları için endişelenen anneler var. Salgın başladığından bu yana 200 bine yakın sağlık çalışanı hastalandı, 420’si ise hayatını kaybetti. Sağlık çalışanlarımız olağanüstü koşullarda, uzun ve yorucu mesailerde çalışmaya devam ediyor.

  Hemen her gün, evladını terör nedeni ile kaybettiğini öğrenen, evladının yüzünü bir daha hiç göremeyecek ve yüzü bir daha hiç gülmeyecek annelerimiz var.

  Biz, annelerimiz çok daha iyisini hak ettiğine inanıyoruz. Anneler gününü bütün bu acılardan uzak, coşkulu, mutlu ve ümitli bir şekilde, annelerimizle birlikte doya doya yaşayacağımız bir gelecek hayal ediyoruz.

  Kadınlarımızın ekonomik hak ve özgürlüklerini iyileştirmek, kadın istihdamını arttırmak ve kadın yoksulluğunu sona erdirmek istiyoruz ki, kadınlarımız güçlü olsun, annelerimiz güçlü olsun. Kadına şiddetle ve kadın cinayetleri ile mücadele için devletin bütün araçlarını seferber etmek istiyoruz ki, kadınlarımız güvende olsun, devletin arkalarında olduğunun bilinciyle huzur içinde yaşasınlar. Biz, yoksulluk ve sefaletten kurtulmuş, mutlu aileler istiyoruz. Evladının yüzü güldüğü için yüzü daha da gülen annelerimiz olsun istiyoruz. Kadınlarımıza, annelerimize sağlamak istediğimiz gelecek için çalışmaya devam ediyoruz.

  Genel Başkanı kadın olan bir partinin, kadın milletvekili olarak, kız çocuklarımızdan, tüm annelere kadar uzanan bütün kadınlarımıza daha iyi yaşam koşullarını sağlamak ve annelerin akan göz yaşlarını dindirmek boynumuzun borcudur. Bu düşüncelerle tüm sevgili annelerimizin, anneliği içinde hisseden tüm kadınlarımızın anneler gününü sevgiyle, saygıyla kutluyorum” dedi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler