• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Milletvekili Cesur Antalya’daki Ispartalıları Unutmadı

  Milletvekili Cesur Antalya’daki Ispartalıları Unutmadı

  Milletvekili Cesur Antalya’daki Ispartalıları Unutmadı

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Partili Milletvekilleri ile birlikte gerçekleştirdiği Antalya ziyaretleri esnasında Antalya’daki Ispartalıları unutmadı, programının ardından Antalya’da yaşayan Ispartalılar ile buluştu.

  Aylin Cesur, Antalya’da sabah saat 5’te Antalya Hali’ni ziyaret ile başlayan, esnaf, üretici ve hal çalışanları ile buluştuğu programını, Antalya Konyaaltı’nda vatandaşlarla ve esnafla bir araya gelerek sürdürdü. Konyaaltı’nı sokak sokak gezerek vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen Aylin Cesur, programının devamında Isparta İli Kalkındırma Derneği Konyaaltı Temsilciliği’ni ziyaret etti.

  Ziyaretinde dernek yöneticileri ve Antalya’da yaşayan Ispartalılarla bir araya gelen Cesur, dernek yöneticilerinden derneğin çalışmaları ve Antalya’da yaşayan Ispartalıların sorunları hakkında bilgi aldı, dernek üyeleri ile birlikte Isparta’nın kalkınması için yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

  Isparta’nın “Kalkınmada Öncelikli İller” kategorisinden çıkarıldığından beri Isparta ekonomisinde ve kalkınmasında gerilemeler yaşandığını ve Isparta’nın yeniden bu kalkınmada öncelikli iller listesine girmesi gerektiğini belirten Cesur, hemşerilik bağlarının korunmasının ve canlı tutulmasının önemine değinerek doğru yatırımlar ve doğru politikaların varlığında, Türkiye’nin her yerinde yaşayan Ispartalıların el ele vererek, Isparta’nın kalkınmasını sağlayacağına inancının tam olduğunu söyledi.

  Aylin Cesur, ziyaretinde 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’i, büyük devlet adamını tanıyan dernek üyeleri ile birlikte andı, “Antalya’daki Ispartalı hemşerilerimiz, sizler sayın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bize emanetisiniz. O hayattayken, Antalya ziyaretlerinde kendisini hiç ihmal etmediniz, ben de buna tanıklık ettim. Süleyman Demirel’i için ilk anma törenini, Antalya’daki Ispartalı hemşerilerinin düzenlemiş olması büyük bir vefadır ve ben bunu hayatım boyunca asla unutmayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kıymetli hemşerileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum.” dedi. (BORA TÜFEKLİ)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler