• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu

  Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu

  Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu

  Lisesinde Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik’in katılımıyla Eğirdir Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi.

  Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçesinde düzenlenen bilim fuarında 18 Proje, 45 öğrenci ve 12 Danışman öğretmenin 4 araştırma, 10 inceleme ve 4 tasarım çalışmaları sergilendi.

  Kaymakamlıktan yapılan bilgilendirmede “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılış programına Kaymakam Adem Çelik, Belediye Başkanı Veli Gök, Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Gökhan Hüseyin Özbek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenilmesi başlayan programda 4006 Proje Yürütücüsü Ayşe Soydan bilim fuarı ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

  Proje Yürütücüsü Ayşe Soydan, Bilim Fuarının amaçlarının öğrencilerin soru ve problemlerini günlük hayatla bağdaştırarak, problemlerine eğlenceli ve etkin çözümler bulmalarını sağlamak ve öğrencilerde var olan proje hazırlamadaki zorluk, sıkıcılık ve buna benzer önyargıları kırmak olduğunu ifade etti. Soydan, gençleri araştırmayı, incelemeyi, tasarım yapmayı sevdirmek onları bilime ve öğrenmeye hep aç hale getirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

  Mavigöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Aysun Doğan kısa bir teşekkür konuşması yaparak, öğrencilerden gelen bütün fikirleri değerlendirerek bilim fuarı için ortam hazırladıklarını belirtti.

  Konuşmaların ardından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılış kurdelesi kesildi.

  Kaymakam Adem Çelik ve yanındaki heyet tek tek projeleri gezerek öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldılar”  (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler