• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Korkutan Yükseliş Devam Ediyor

  Korkutan Yükseliş Devam Ediyor

  Korkutan Yükseliş Devam Ediyor

  Sokağa Çıkarken, Kalabalıklara Karışırken Bir Kez Daha Düşünün

  Isparta’da 3-9 Nisan tarihleri arasında 317,05 olan 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısı son açıklanan tabloda 367,47’ye yükseldi. Akdeniz Bölgesi’nde en yüksek vaka oranına sahip olan Isparta’da yetkililer vatandaşları kurallara uyma konusunda uyarıyor.

  Isparta’da son açıklanan tabloya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı önceki haftalara göre artışını sürdürerek 367,47’ye yükseldi.

  Sağlık Bakanlığı, illere göre her 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını gösteren son tabloyu açıkladı. Tabloya göre Isparta’da vaka artışları hızla yükselmeye devam ediyor. Isparta’da da 3-9 Nisan tarihleri arasında 317,05 olan 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısı son açıklanan tabloda 367,47’ye yükseldi.

  Açıklanan son verilere göre Isparta Akdeniz Bölgesi’nde vaka sayısı en yüksek il durumunda.

  Komşumuz Burdur’da ise 100 bin kişide görülen vaka sayısında son bir haftada dikkat çekici artış yaşandı. Kentte 3-9 Nisan arasında 150,14 olan 100 bin kişide Covid-19 PCR testi pozitif çıkan kişi sayısı 10-16 Nisan tarihleri arasında 258,71’e yükseldi.

  Antalya’da da durum farklı değil. Antalya’da son açıklanan tabloya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı önceki haftalara göre artışını sürdürerek, 301,65’e yükseldi.

  Öte yandan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, her fırsatta vatandaşları tedbirlere uyma konusunda, ilgili kurumları da denetlemeleri sıkı tutma konusunda uyarıyor.

  Vali Seymenoğlu, Mart ayı sonunda yaptığı değerlendirmede “Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var. İnşallah önümüzdeki 23 hafta içerisinde bunu frenleyip ilk fırsatta da vaka sayılarındaki azalmaları görmüş olacağız. Sadece yasaklar ve denetimlerle Covid19 ile mücadele etmemiz mümkün değil. Hep beraber mücadele etmemiz lazım. Vatandaşlardan dileğim ne olur kendi tedbirimizi kendimiz alalım. Kurallara uymayanlara kamu gücünü kullanarak uymalarını sağlamak valilik ve diğer kamu kurumlarının görevi. Biz bunu elimizden geldiğince her fırsatta yerine getiriyoruz. Ancak cezalandırmayla şu aşamaya kadar çok başarılı olamadık. Her vatandaşımızın kendi kuralını koyması ve ona uyması lazım. Ne olur maskeden taviz vermeyelim. Aile ve dost ortamında da olsak maskemizi uygun olarak kullanmamız lazım. Topyekun mücadele ile bu salgınla baş edeceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

  Haber Merkezi’nin edindiği bilgilere göre Isparta’da günlük ortalama 300 kişiye Covid-19 tanısı konuyor.

  Kısmi kapanma olarak anılan sürecin ikinci haftasında da rakamlarda herhangi bir düşüş söz konusu olmazsa daha sert tedbirlerin kapıda olduğu da bilenen bir gerçek. (BORA TÜFEKLİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler