• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Korkularına Değil Cesaretine Teslim Ol

  Korkularına Değil Cesaretine Teslim Ol

  Korkularına Değil Cesaretine Teslim Ol

  Geçtiğimiz Cumartesi günü, Isparta Belediyesi’nin desteği ile IYAŞ Park AVM’de gerçekleştirilen dans gösterisi, insanların ilgi odağı oldu. Büyük beğeni toplayan gösterinin sorumlusu Emrah Akar hazırladıkları Flash Mob dans gösterisinin amacına değindi.

  IYAŞ Park AVM’de Isparta RDM Dans kursiyer öğrencilerinin sergilediği Flash Mob dans gösterisi ses getirdi. Kursun ve gösterinin sorumlusu Emrah Akar konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Akar “Isparta’nın rakipsiz tek dans kursu olan RDM Dans Kursu, Belediye’nin de katkılarıyla yarım saatlik gösterisini insanlara sundu. Flash Mob formatında sergilenen gösteriye beklediğimiz ilgi ve alakayı bulduk. Bu gösterinin amacı, insanlara dansı sevdirmek ve özendirmek idi. Çünkü birçok insan dans etmek istediğini söyler ancak kendisinde bu cesareti bulmakta güçlük çeker, yapamam, yeteneksizim gibi yanlış düşüncelere kapılır. Tabi her şeyde olduğu gibi dansta da yetenekli olanlar daha hızlı kavrıyor ve hareketlerin hakkını vermeleri daha çabuk oluyor ama kesinlikle yüzde yüz yetenek işi değildir. Dans, çalışılarak kazanılabilecek bir olgudur.   İnsanlara bu özgüveni aşılamak adına yaptığımız bu çalışmamız ile geri dönüşümleri baz alırsak güzel iş çıkardığımızı belirtebilirim.” Şeklinde konuştu.

  Dansın ön yargılardan uzak, cesaret ve küçük bir çabayla öğrenilebilecek bir olgu olduğunu söyleyen Emrah Akar dansın vücuda ve zihne olan katkılarından da bahsetti. Akar “Benim 45 yıllık hayatımın 20 yılı öğrencilerime dans öğretmek ve sevdirmek ile geçti.  Ve bu konuda tecrübemden ötürü şunu söylemeliyim ki hem kendimde hem de kursiyerlerimde dans, psikolojik ve bedensel açıdan olumlu etkiler bıraktı. En basit örneği günün stresini atmak için iş çıkışı kursumuza uğrayıp üzerindeki bütün yorgunluğu kırgınlığı bunalımlarını atan öğrencilerimiz mevcut. Kendilerinden buraya gelince hafifledim kelimesini çok duyduk. Zaten dans ederken gerek zihin gerek vücut çok fonksiyonel uyumlu bir şekilde çalıştığı için spor yapmayla eşdeğer biçimde insan zihnini de vücudu da rahatlatıyor. Zaten yeterince stres ve kaosun hâkim olduğu bu dönemler de bu gibi etkinliklerin insanlara iyi geleceğini düşünüyorum.” Dedi. (TUĞBA SEREL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler