• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Kaymakam Çelik’ten Zafer Bayramı Mesajı

  Kaymakam Çelik’ten Zafer Bayramı Mesajı

  Kaymakam Çelik’ten Zafer Bayramı Mesajı

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Kaymakam Çelik mesajında, “Kahraman Türk Milletinin, tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği bu büyük zaferimizin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

  Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık ve vatanseverlik destan ve mücadeleleri ile dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Ulusumuzun tarihine yön veren en önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle Milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.

  Cumhuriyeti kuran ecdadımızın bizden beklentisi de miraslarını yükseltmemiz ve yaşatmamızdır. Cumhuriyetimizin kurucularının, biz vârislerine bıraktığı bu meşalenin sönmemesi ise ebedi sorumluluğumuzdur. Bizler ülkemizin gençlerine güveniyoruz. Muasır medeniyetler seviyesi ideali için çağın koşulları neyi gerektiriyorsa onun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Zira ödevimiz artık bir büyük çınar olan Cumhuriyetimizi; her daim bilim, sanat ve kültürle donatmaktır.

  Bu kutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm Kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler