• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > İYİ Parti’den İlçelere Çıkarma

  İYİ Parti’den İlçelere Çıkarma

  İYİ Parti’den İlçelere Çıkarma

  İYİ Parti Milletvekilleri il il dolaşarak sorunları yerinde dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda İYİ Parti’nin Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Isparta’ya geldi. İYİ Parti Milletvekilleri, İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek ve parti yetkililerinden oluşan heyet, Isparta ve Keçiborlu ziyaretinin ardından Uluborlu’ya gitti.

   

  Uluborlu’da ilk durak İYİ Parti İlçe Teşkilatı oldu. İl başkanı Mustafa Şimşek ve parti yöneticilerine, ilçe başkanları ve üyeler de eşlik etti. Uluborlu İlçe Başkanlığı’nda İYİ Parti Uluborlu İlçe Başkanı Atilla Aslan ve yönetimi ile görüşmelerin ardından Uluborlu halkıyla buluşan heyet, Uluborlu Belediye’sine geçti.

  Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna’yı ziyaret eden heyet, Uluborlu’nun ve Isparta’nın sorunlarına ve çözümlerine yönelik fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından vatandaşlarla buluşan heyet, vatandaşların sorunlarını bizzat dinledi ve notlar aldı.

  İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ SENİRKENT’TE

  İYİ Parti Milletvekillerinden ve parti yetkililerinden oluşan heyet daha sonra Senirkent ilçesini ziyaret etti. Heyet, önce İYİ Parti Senirkent İlçe Başkanı Mehmet Şenses yönetimindeki İlçe Başkanlığı’na ziyarette ve partililerle istişarede bulundu. Daha sonra ilçedeki kadın kooperatifi üyeleri ile bir araya geldi. İYİ Parti Senirkent İlçe Başkanlığı’nda konuşan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Senirkent’in haşhaş ekimindeki adaletsiz kota sorununun bu yıl vatandaşla birlikte gayretleri ile çözüldüğünü ancak aynı sorunun önümüzdeki yıllarda devam edeceğini ve takipçisi olacağını belirtirken, kiraz ve süt fiyatlarını da eleştirdi.

  Aylin Cesur konuşmasında: “Kiraz fiyatları meselesini konuşuyoruz. Araştırma ve soru önergeleri ile kiraz konusunu meclise taşımıştım. Kiraz konusunu dün Isparta Ticaret Borsası’nda ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda da gündeme getirdim, takipte olmaya devam edeceğiz. Bir rakım tüccardan o mecburen almaya zorunlu bırakılan üreticinin kirazın büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek; “Oysaki bizim amacımız, Isparta’nın kirazının da gülünün de elmasının da lavantasının da Milli Tarım Politikasına alınmasıdır. Milli Tarım Politikasına bu ürünler girerse, devletin üreticiye ciddi bir teşviki oluyor, ancak bu da yeterli değil. Meyve Birlikleri’nin kurulması da lazım, üretici ile tüccarın karşı karşıya getirilmemesi lazım. Hem birlik sayesinde, hem de Isparta’nın havalimanından faydalanarak yurtdışına bu ürünlerin ihracatı sağlanmalı. Devlet destekli girişimlerle Isparta’nın meyve ve bitkileri sınai faaliyetlerle işlenerek kurusuyla, esansıyla yeni ürünler üretilip, katma değeri arttırılabilir.” dedi.

  “Süt üreticileri de bir süt birliği olmadığı için zarar görüyor. Senirkent, Keçiborlu ve Gönen’de üretilen sütün toplanarak bir süt birliği kurulması ve devletin toplanan sütün, süt ürünlerine dönüştürülmesi için fabrikalar kurulması yönünde teşvik vermesi gerekir. 3 liranın altında süt fiyatı, üreticiye öl demektir. Arpa ve buğdayın yetiştiği bölgelerde mesela yem fabrikası kurularak maliyetler düşürülebilir. Biz muhalefet olarak yapılması gerekenleri söylüyoruz ancak bütün bunları yapacak olan iktidardır. İnşallah iktidara geldiğimizde bu projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.

  İYİ PARTİ HEYETİ KÖYLERİ DE GEZDİ

  İYİ Parti Heyeti, Yalvaç ilçesine bağlı Kumdanlı köyüne geçti. Kumdanlı köyünde de milletvekilleri, meydanda vatandaşların sorunlarını dinleme fırsatı buldu.

  Ziyaretlerini tamamlayan İYİ Parti heyeti, ilçe ve köy ziyaretlerine devam etmek üzere Kumdanlı köyünden ayrıldı. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler