• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > ISUBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

  ISUBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

  ISUBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

  Yolunuzu aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın!

   Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan ISUBÜ’nün mezuniyet töreni Atatürk Şehir Stadyumunda yapıldı. 2019- 2020 akademik yılında 5 bin 500, 2020-2021 yılında akademik yılında 5 bin 800 olmak üzere ISUBÜ’den mezun olan toplam 11 bin 300 genç mezuniyet heyecanı yaşadı.

  Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ)’nin mezuniyet töreni Isparta Atatürk Şehir Stadyumunda yapıldı. Atatürk Stadyumunda pandemi tedbirlerinin altında yapılan mezuniyet tönrenine binlerce öğrenci, akademisyen ve aileler katıldı.

  Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun da katıldığı törende bir konuşma yapan ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Bugün burada, pandemi nedeniyle 2 yıldır yapamadığımız Isparta Uygulamalı Bilimler üniversitemizin 2019-2020 ve 2020-2021 mezuniyet törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemizde okuyarak mezuniyete hak kazanan öğrencilerimizi uğurlamak için bir aradayız. Öncelikle bu anlamlı günde bizlerle birlikte olduğunuz ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve tüm üniversitem adına teşekkür ediyor, törenimize ‘hoş geldiniz’ diyorum” dedi.

  UYGULAMALI EĞİTİMDE ORTAK AKIL

  Rektör Diler, “’Uygulamalı eğitimde ortak akıl’ mottosuyla çıktığımız yolda üniversitemizin en önemli özelliği ülkemizdeki 209 üniversite içerisinde mesleki eğitim uygulayan 2 üniversiteden birisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz son sınıfa geldiklerinde kendi alanlarıyla ilgili bir işyerinde tam zamanlı olarak uygulamalı eğitim almaktadırlar.

  An itibariyle 2020’de 5500, 2021’de 5800 olmak üzere toplam 11.300 gencimizi mezun ettik. Halen 700 akademisyen ve 550 idari personelimizle yaklaşık 25 bin öğrencimize, Ispartamıza bölgemize ve ülkemize eğitim ve akademik hizmet vermekteyiz.

  Üniversitemiz bugün, 2. ve 3. dönem mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bu gurur sadece üniversitemize değil, çocuklarının bu günlere gelmesinde her türlü fedakârlığı gösteren siz çok kıymetli fedakar anne-babalara, aile büyüklerine, hocalarımıza ve eğitimlerini başarı ile bitiren genç mezunlarımıza da aittir” şeklinde konuştu.

  HER TÜRLÜ DESTEK VE GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

  Konuşmasında öğrencilere seslenen Rektör Diler, “Sevgili öğrenciler, Pandemi nedeniyle üniversite eğitiminizin son 1,5 yılını okulunuz, arkadaşlarınız ve hocalarınızdan ayrı geçirdiniz. Eğitim her ne kadar uzaktan yapılmış olsa da gerek idari, gerekse akademik personel olarak süreci gayet başarılı bir şekilde yakından takip ettik. Öğrencilerimizin kendi alanlarında daha iyi yetişebilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları için, her türlü destek ve gayret verme çabası içerisinde olduk.

  Değerli  Mezunlarımız; Eğitim hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından olan üniversite eğitiminizi başarıyla tamamladınız. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var.  Her son yeni bir başlangıçtır bilinciyle kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza olan inancımız tamdır. Bu süreçte elde edeceğiniz başarı ve toplumsal katkı siz ve aileniz kadar Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni de yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır” dedi.

  AİLELERE TEŞEKKÜR

  Törene katılan ailelere de teşekkür eden ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Değerli veliler; Şu anda büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz, üzerine titrediğiniz, bu ana gelene kadar türlü fedakârlıklarda bulunduğunuz evlatlarınızın mutlu günlerine eşlik etmek için buradasınız. Sizlerin bu mezuniyet törenindeki yeriniz ve katkınız çocuklarınız kadar değerlidir. Mezun olan öğrencilerimizin bu aşamaya gelmelerine katkı sunan siz değerli anne ve babalara ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

  ISUBÜ’lü hocaların öğrencileri için birer rol model olduğunu kaydeden Rektör Diler, “Sayın hocalarım; Bu önemli günün en önemli mimarları olarak, öğrencilerimizle tek tek ilgilenerek onların alanlarında kendilerini geliştirmelerine katkı sunmanız nedeniyle, sizlere de öğrenci ve veliler adına şükranlarımı sunuyorum. Onlara sadece bilgi vermekle kalmadınız aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz” dedi.

  ÜLKEYE VE ÜLKENİN DEĞERLERİNE HİZMET EDİN

  Öğrencilerinden bu ülkeye ve ülkenin değerlerine hizmet etmelerini isteyen Prof. Dr. Diler, “Değerli mezunlarımız; unutmayın ki hayat romanınızda bir bölümü yeni bitirdiniz. Amacınız bu ülkeye ve bu ülkenin değerlerine hizmet etmektir.

  Bundan sonraki yolunuzu milli ve manevi değerle bezenmiş olarak yaradılış gayemize uygun bir şekilde aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Bu ilkeleri daima vatanımızın ve gönül coğrafyamızın gelişmesinde ve muasır medeniyet çıtasına yükseltmekte kullanınız. Çağ açıp çağ kapatan yeni Fatihler, Barbaroslar, Süleymanlar olunuz.

  Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi“Hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır. O da çok çalışmaktır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.”

  Bu duygu ve düşüncelerle sizleri buradan hüzünlü ama bir o kadar da gururlu bir şekilde uğurlarken bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz her zaman; kıymetinizi bilen ve sizin de kıymetlerini bileceğiniz, kalıcı dost, samimi ve dürüst insanlarla kesişsin;  yolunuz ve bahtınız açık olsun. Güle güle, sağlıcakla kalın.” Dedi.

  Konuşmaların ardından geçit töreni yapıldı ve bölüm birincilerine çeşitli hediyeler verildi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler