• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Isparta İçin Gurur Günü

  Isparta İçin Gurur Günü

  Isparta İçin Gurur Günü

  CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, Büyük Önder Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 91’nci yıldönümü sebebiyle yayınladığı mesajında “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan borcumuzu belki ödeyemeyiz ama Cumhuriyete layık olabilmek için Atatürk’ün huzurunda Isparta’mıza hizmet etmek için gece gündüz çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 91’nci yıl dönümü sebebiyle partili gençlerle birlikte tren garında bir açıklama yaptı. ADD Isparta Şube Başkanı Mevlüt Özil’in de katıldığı açıklamada konuşan Başkan Halıcı “Gücünü milletten alan ve tüm enerjisini Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan eşsiz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Isparta’ya gelişinizin 91. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz.

  Bugünkü 6 Mart Caddesi’ne geldiğiniz zaman “Yaşa!”, “Varol!” sloganları ile Paşanın karşılanması yalnızca bir karşılama olarak değerlendirilmemeli ve Isparta’mızın hürriyet ve bağımsızlık sevdasını tüm dünyaya haykırışı olarak kabul edilmelidir.

  Isparta’nın halkını ve doğasını çok beğendiğini her fırsatta dile getiren Atatürk; Isparta’mızı onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bu vesile ile başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarınız olarak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kahramanlarını ve şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyorum.

  Bizler Isparta’mıza hizmet etmek için söz vererek yola çıktık. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan borcumuzu belki ödeyemeyiz ama Cumhuriyete layık olabilmek için Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda Isparta’mıza hizmet etmek için gece gündüz çalışacağımıza tekrar söz veriyoruz.

  Ruhunuz şad olsun Gazi Mustafa Kemal Paşa. Yaşa! Varol!” dedi.

  GENÇLERDEN DE MESAJ VAR!

  Öte yandan CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Musa Korkmaz’da “Isparta, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in başlatmış olduğu Milli mücadeleye canı ve malıyla tam destek vermiş Kuvay-i Milliye bilinci ile bütünleşmiştir ve bu millet ilelebet payidar kalacak dev çınar Cumhuriyetimizi 871 kahraman şehidimizin kanıyla sulamış, binlerce yaralı vermiştir.

  Yine aynı kararlılık ile memleketimiz her bir karış toprağına sahip çıkmak memleketimizi parsel parsel peşkeş çekmek isteyenlerin karşısında durmak ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize öğrettiği en büyük duruştur.

  Bu duruş ki milletin derdine sırt çevirenlerin, halkı açken yatağa tok girenlerin, ocaklara ateş düştüğünde gülenlerin erişemeyeceği bir duruştur.

  Biz 91 yıl önce bugün olduğu gibi aynı azim ve dik duruşla Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü selamlıyoruz” ifadelerini kullandı. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler