• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Isparta Belediyesi Tüm İmkanlarıyla Çandır’da

  Isparta Belediyesi Tüm İmkanlarıyla Çandır’da

  Isparta Belediyesi Tüm İmkanlarıyla Çandır’da

  Isparta Belediyesi, Sütçüler İlçesi Çandır Yazılı Kanyon Bölgesinde 2 Ağustos’ta başlayan orman yangınıyla birlikte bölgenin yardımına koştu. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de yangın bölgesinde can siperhane çalışan personelini yalnız bırakmazken, bölge halkının da taleplerini yerine getirmek için yoğun bir çaba sarf ediyor.

  Çandır Yazılı Kanyon bölgesinde çıkan yangınla birlikte, Isparta Belediyesi bölgeye itfaiye, arasöz, iş makinesi ve 200’ün üzerinde personel göndererek söndürme çalışmalarına katılıyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de yangının çıktığı ilk andan itibaren bölgeye gitti ve çalışmaları yakından takip ediyor. Bölge halkı ile de yakından ilgilenen, istek ve taleplerini dinleyen Başkan Başdeğirmen, bölge halkına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

  ALLAH TÜM EKİPLERİN KUVVETİNİ ARTIRSIN

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, yangın bölgesinde evi zarar gören vatandaşları da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Vatandaşlar, “Allah devletimize, milletimize cumhurbaşkanımıza zeval vermesin.  Allah çalışan tüm ekiplerin kuvvetini artırsın. En büyük sevincimiz can kaybı yaşanmaması. Bir vatandaş olarak canımızla, malımızla sizin yanınızdayız, Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Bu birlik beraberlik oldukça bize bir şey olmaz, devletimiz daha güzelini yapar. Cumhurbaşkanımız söz verdi, sözü bizim için senet yerine geçer. Başkanım sizlerden de çok memnunuz Allah razı olsun. Dualarımızla sizin yanınızdayız” derken, yangınlara anında müdahale edildiğini ve daha büyük felaketlere yol açılmadan önlendiğini söylediler.

  ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBI YAŞANMADI

  Başkan Başdeğirmen de çok büyük ve zorlu bir arazide, rüzgâra karşın böylesi bir yangını durdurabilmenin kolay olmadığını ancak bunun devletin tüm imkanlarının seferber edilerek, yangının kontrol altında olduğunu belirtti.   Başdeğirmen, “Çok şükür can kaybı olmadı. Yıkılan, yanan yerler yeniden yapılır. Devletimiz her zaman bizim yanımızda. Yanan evlerin yerine yenileri yapılacaktır, yanan ağaçların yerine en kısa zamanda yenileri dikilecektir. Buraları tekrar en kısa sürede yeşil olarak göreceğiz. Her türlü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız öncelikle insan diyor. Bizlerde sizin her zaman yanınızdayız.” dedi.

  CİĞERİMİZ YANIYOR

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Çandır Bölgesinde süren çalışmalar ve gelinen sürece ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Başdeğirmen, yangın dolayısıyla yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken, “Bir dalını dahi koparmaya kıyamadığımız ağaçlarımız yanıyor, hayvanlarımız yanıyor, ciğerimiz yanıyor buna yürek dayanması mümkün değil.” dedi.

  TÜM GÜCÜMÜZLE YANGINA MÜDAHALE EDİLİYOR

  Yangının ilk günü ile ikinci günü arasında büyük bir gerileme olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, müdahalelerin çok yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydederken, “Allah devletimize zeval vermesin. 6 helikopter, 1 uçak ve 10’larca itfaiye aracı, yüzlerce insan, tüm gücümüzle yangına müdahale edildi” derken, rüzgârın olmasının zaman zaman müdahalede güçlükler oluşturduğunu söyledi.

  VATANDAŞLARIMIZ BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÇALIŞMALARA DESTEK VERDİ

  Yangının kısa sürede tamamen söndürüleceği inancında olduklarını belirten Başkan Başdeğirmen, planlı bir şekilde çalışıldığını aktardı. Gerek Isparta Belediyesi gerekse çevre illerden, ilçelerden gelen ekiplerle yangın söndürme çalışmalarının yapıldığını dile getiren Başdeğirmen, “Vatandaşlarımızda ellerine aldıkları küreklerle, tırmıklarla yangına müdahale etti” dedi.

  2 SAATTE 2 TIR YARDIM MALZEMESİ YOLA ÇIKARILDI

  Yangın başlangıcından buyana devletin tüm kademesinin bölgede olduğunu aktaran Başdeğirmen, emeği geçen tüm kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür etti. Isparta Belediyesi olarak bölgede yaptıkları çalışmalara ilişkin de değerlendirmede bulunan Başdeğirmen, yangının çıkmasıyla birlikte bölgeye vatandaşların destekleriyle iki tır su, gıda, eldiven, kürek, tırmık, sağlık malzemelerinin iki saat içerisinde bölgeye sevk edildiğini aktardı. Başdeğirmen, bölgede elektrik kesintisinden dolayı iletişimin sürekliliği için yüzlerce powerbank sevk edildiğini ayrıca jeneratör ile çalışacak mobil telefon şarj doldurma makinesi temin edildiğini aktarırken, “Buraya gönderilen her türlü malzeme çok işe yaradı, bunları gönderen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

  VETERİNERLER DE SAHADA

  Tüm bu olumsuzluklarla mücadele ederken, bazı güzelliklerin de yaşandığını aktaran Başkan Başdeğirmen, belediyenin veteriner işleri müdürlüğünün yangının çıktığı ilk andan itibaren tüm ekipleriyle sahada çalıştığını kaydetti. Başdeğirmen, “Tüm bu olumsuz durumların içerisinde bizlerin içini ısıtan olaylar da yaşandı. Yanmak üzere olan bir kedi bulduk, yine yavru bir leylek bulduk. Bunların ilk tedavilerini yaptık. Pet ambulansımız ile yaralanan, bakıma muhtaç hayvanlarımızı Isparta’ya sevk ediyoruz. Çevreyi yeşili, ağacı koruyacağız, bunun içinde yaşayan hayvanlarımızı da korumak zorundayız. Sadece ağaçlarımız değil, birçok hayvanımız da telef oldu. Yaralanan, kaçan hayvanlarımıza da sahada getirdiğimiz mamalarla besleme çalışmaları yapıyoruz. 20 kişilik veteriner işleri ekibimiz bölgede. Yine bunun yanında belediyemizin sağlık işleri müdürlüğü ekiplerimizde ambulanslarla burada hizmet sunuyor. İnsanımızın, yaşayan her türlü canlının ne ihtiyacı varsa yardımcı olmak için çalışıyoruz.

  ISPARTA’NIN MİSAFİR ODASINI DAHA GÜZEL HALE GETİRECEĞİZ

  Yangından zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel de, yangının kontrol altında olduğunu bu mücadelenin tamamen sönene kadar devam edeceğini söyledi. Milletvekili Özel, “Yangın çok hızla ilerledi. İkinci gün de de bölgedeyiz, vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Çandır köyünde Isparta Belediyemizin, diğer tüm belediyelerimizin ve ekiplerimizin katkılarıyla evler kurtarıldı, çok büyük bir mücadele verildi. Çandır’ın diğer bölgelerinde de ekipler bütün gayretleriyle mücadele etti. Ciğerimiz yandı. Burası bizim Isparta olarak misafir odamızdı. Yurt içi, yurt dışından gelen misafirlerimizi ağırladığımız, doğal güzellikleriyle harika bir yer. Burayı eskisinden daha güzel hale getirebilmek için devletimizin bütün imkanlarını seferber ederek Çandır’ımızı, gözbebeğimiz, misafir odamız olan bu yeri daha güzel bir noktaya getirmek için elbirliği ile çalışacağız. Evleri yanan, yıkılan vatandaşlarımız bilsin ki, devlet olarak, hükümet olarak buraları daha güzel hale getireceğiz. Tüm çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. (ISPARTA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler