• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > İklim Krizine Karşı Harekete Geçtiler

  İklim Krizine Karşı Harekete Geçtiler

  İklim Krizine Karşı Harekete Geçtiler

  TED Isparta Koleji öğrencileri, İklim Krizi için harekete geçerek Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim üyesi İklimbilimci Dr. Okan Bozyurt ile söyleşi gerçekleştirdi.

  Dünya’nın sorunu olan küresel ısınmaya karşı birçok kurum ve kuruluş farkındalık yaratacak fikirler ile bilinçlendirici mesajlar yayınlıyorlar. Geleceğe güzel bir dünya bırakmak için yapılan bu çalışmalara Isparta TED Koleji ’de dahil olarak küresel ısınma ile ilgili İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt ile söyleşi yaptı.

  TED Isparta Koleji, lise öğrencileri ve coğrafya öğretmenleri Mahmut Danışment ve Nedim Usta rehberliğinde küresel ilkim değişikliği ve etkilerini konu alan farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarına başladılar. Rehberlik eden öğretmenlerden Mahmut Danışment açıklamasında “Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda geleceğimizi tehtit eden küresel iklim değişikliği ve etkileri konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. İklim değişikliğinin olumsuz etkileri ve alınması gereken önlemler noktasında İklim Bilimci Dr. Okan Bozyurt öğrencilerimizle çevrimiçi buluşarak konuyla ilgili verimli bir söyleşi oldu. Küresel ısınmanın etkileri iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı bu yüzden geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi bu konuda bilinçlendirmeli ve farkındalık oluşturmalıyız.” Dedi. (TUĞBA SEREL)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler