• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Hayal görüyorlar!

  Hayal görüyorlar!

  Hayal görüyorlar!

  Türkiye’de alınan üst düzey tedbirler ve kısıtlamalarla koronavirüsün yayımı oldukça düştü. Ancak salgının yayılımının tamamen durması için bazı vatandaşlar Türkiye’de 14 gün ya da bir ay sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasından yana. TBMM Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Bilgiç “Türkiye’yi bir ay kapatın koronavirüs biter diyenler hayal görüyor” dedi.

  Türkiye’de uzun süreli sokağa çıkma kısıtlamasının mümkün olmadığını bu nedenle kademeli sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığını belirten Milletvekili Bilgiç, Türkiye’yi bir ay kapatın koronavirüs biter diyenler hayal görüyor” dedi.

  Bilgiç, “Biz hakikaten bu süreci sıkıntılı bir süreç olmasına rağmen mukayeseli olarak diğer pek çok gelişmiş ülkeyle mukayese ettiğimizde çok daha sorunsuz ve sıkıntısız atlattık. Bugün Türkiye’de vaka sayıları 10 binin üzerine kadar çıktı ağır hasta sayıları azaldı hasta sayılarına baktığımızda bin 500, bin 600 gibi rakamlar gelmiş vaziyette bulunduğumuz ortamda bakıyorsunuz İngiltere’de 50-60 bin gibi rakamlar konuşuluyor hala iktidarda olmayan bu ülkeye herhangi bir şekilde sorunu olmayan herkes çıkıyor konuşuyor. Şimdi diyorlar ki her taraf bir ay kapansın ülkeyi bir ay boyunca stop ettirin ne üretim olsun ne şu olsun, ne bu olsun ondan sonra bu iş biter şimdi bunu söyleyenler hayal görüyorlar biz burada kademeli geçişi ve kademeli tedbirlerle bu işi götürmek mecburiyetindeyiz bizler kendimizi tamamen dünyadan soyutlayıp bütün kapılarımızı kapatıp kendi içimize kapanarak veya bugün hangi ülke kendi içerisine kapanarak hayatını idam ettirme şahsına sahip olabilir tamamen iletişimini yurt dışıyla keserek sizler ne yaparsanız yapın sizler Amerika’da, Avrupa’da, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, bu sorunu topyekun dünyada çözmeden siz tek başınıza bu işi çözmeniz mümkün mü yok böyle bir şey isterseniz bir yıl kapatın hadi oldu kapattınız bir sene o zaman ne yapacak bu vatandaş bu esnaf ne yapacak.” Şeklinde açıklamada bulundu. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler