• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Görme Engelli Sporcular 8 Madalya İle Geri Döndü

  Görme Engelli Sporcular 8 Madalya İle Geri Döndü

  Görme Engelli Sporcular 8 Madalya İle Geri Döndü

  01-03 Nisan 2021 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Görme Engelliler Atletizm Türkiye şampiyonasına ilk kez katılan Türkiye Görme Engelliler Derneği Isparta Şubesi Spor Kulübü şampiyonadan 8 madalya kazarak geri döndü. Dört yaş kategorisinde düzenlenen organizasyona 90 kulüp ve ferdi sporcular olmak üzere 267 sporcu katıldı. Türkiye Görme Engelliler Derneği Isparta Şubesi Spor Kulübü 8 sporcuyla katıldığı şampiyonada 1 altın 6 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

  Vali Ömer Seymenoğlu da ilk kez ve antrenmansız katıldıkları müsabakalarda büyük bir başarıya imza atan sporcuları kabul etti. Görüşmede Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Türkiye Görme Engelliler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Mehmet Ali Özbey ve yönetim kurulu üyeleri ile spor kulübünün yöneticileri de hazır bulundu.

  Sporcuların başarılarından duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Seymenoğlu “İlk kez katılıyor olmanıza rağmen büyük bir başarı elde etmiş olmanız, şehrimiz adına bize onur verdi,  bizleri gururlandırdı. Ben hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bizler de her zaman sizlerle beraberiz, her türlü ihtiyacınızda bizler de sizin yanınızdayız. Birlikte inşallah daha güzel, daha farklı etkinliklere de imza atarız. Bu, spor yarışmaları olduğu gibi farklı etkinliklerde olabilir. Elimizdeki imkanları en üst seviyede sizlere kullandırmaya sizlerin bu imkanlardan yararlanmasına gayret gösteriyoruz.” dedi.

  Ardından şampiyonada ter dökerek başarı elde eden sporculara tek tek söz veren Vali Seymenoğlu sporcularla sohbet etti. Sporcular kendilerine verdiği destekten ötürü Vali Seymenoğlu’na teşekkür ederken ilk kez katıldıkları şampiyonada Isparta adına madalya kazanmalarının kendilerini de çok mutlu ettiğini söylediler.

  Dernek Başkanı Özbey ve yönetim kurulu üyeleriyle de sohbet eden Vali Seymenoğlu yeniden başkan seçilen Özbey’i tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

  Dernek üyeleri görüşmede Ispartalılara da bir çağrıda bulunarak;  görme engeli olan bireylere dernek olarak her türlü desteği sunduklarını, spor, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanında özellikle Braille alfabesi eğitimlerinin de kendileri tarafından verilebildiğini belirterek bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkesin derneklerine müracaat edebileceklerini söylediler.

  Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Madalya Alan Sporcular

  Hasibe Yıldız                    400 mt bayanlarda altın ve 200 mt bayanlarda gümüş

  Kezban Nur Erdoğan      400 mt bayanlarda gümüş ve 200 mt bayanlarda gümüş

  Rumeysa Uzunburun     200 mt bayanlarda bronz

  Alperen Aydemir            200 mt erkekler gümüş

  Hasan Dinçman               200 mt erkekler gümüş

  Çiğdem Gürdal                 bayanlar disk atmada gümüş

  (ISPARTA VALİLİĞİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler