• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Göktaş Mahallesi sevinçli

  Göktaş Mahallesi sevinçli

  Göktaş Mahallesi sevinçli

  Ramazan Bayramı öncesi Köy statülüğü kesinleşen ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını belirten Göktaş Muhtarı Hüseyin Kuzu, İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu başta olmak üzere Vali Şehmus Günaydın, Kaymakam Abdullah Akdaş, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl İdare Kuruluna teşekkürlerini iletti.

   

   

   

  Yaklaşık 25 senedir Eğirdir ilçesinde mahalle statüsünde olan Göktaş, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun 25/05/2018 tarihli imzasıyla köy statüsüne kavuştu. 30 Ocak 2017 tarihinde Göktaş mahallesinde yapılan referandum sonucu 1 oya karşı 191 oy ile mahalle halkı köy olma isteklerini teyit etmişlerdi. Halk oylaması, imzalar ve talep yazıları bu tarihten itibaren Eğirdir Kaymakamlığına iletilmiş ve Vali Şehmus Günaydın, Isparta İl Genel Meclisi ve İl İdare Kurulunun olumlu görüşleriyle talep İçişleri Bakanlığına iletilmişti.

  Göktaş Mahallesinin heyecanla beklediği karar, 25 Mayıs 2018 tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla kesinlik kazanarak Göktaş Mahallesi Köy statüsü kazanmış oldu.

  Bir süredir köy olabilmek için uğraş veren Göktaş muhtarı Hüseyin Kuzu, 8 Haziran Cuma günü azalarıyla birlikte Eğirdir Kaymakamlığına gelerek Kaymakam Akdaş’ı makamında ziyaret etti.

  Karardan duyduğu mutluluğu dile getiren Muhtar Kuzu, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere Valimiz Sayın Şehmus Günaydın, Kaymakamımız Sayın Abdullah Akdaş, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl İdare Kuruluna teşekkürlerini iletti.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler