• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Esnafa 200 bin maske dağıtılacak

  Esnafa 200 bin maske dağıtılacak

  Esnafa 200 bin maske dağıtılacak

  Esnaf Odaları Birliği yeni dönemde sahada olmaya devam ediyor:

  Pandeminin başladığı günden bu yana sahada olan Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte de esnafı yalnız bırakmadı.  Esnafa toplam 200 bin maske, 14 kuralı içeren broşür ve yeme içme yerlerinin oturma düzenini gösteren afiş dağıtımına başlandı. Birlik Başkanı Tural, esnaf ve vatandaşları kısıtlamaların geri gelmemesi için kurallara uymaları konusunda bir kez daha uyardı.

   

  Bir yıldır süren Kovid 19 Salgını sürecinde imkanlar ölçüsünde  Isparta esnaf ve sanatkarının yanında olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, kontrollü normalleşme  dönemiyle birlikte de saha da olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Birlik tarafından esnafa 25’li paketler halinde toplam 200 bin maske, 14 kuralı içeren broşür ve yeme içme yerlerinin oturma düzenini gösteren afiş dağıtımına başlandı.

  BİRLİK OLARAK HEP SAHADA OLDUK

  Birlik Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte esnafı ziyaret ederek hem maske ve broşür dağıttı hem de kurallara uyulması yönünde uyardı. Başkan Tural, Esnaf Odaları Birliği’nin pandeminin ülkemizde görüldüğü 11 Mart 2020  tarihinden bugüne, tüm imkanlarıyla hep sahada olduğunu anımsatarak, kurallar dahilinde esnaf ve sanatkar için gereğinin yapıldığını söyledi. Başkan Tural, açıklamasında şunlara yer verdi:

  MASKE MESAFE HİJYEN VURGUSU

  “Cumhurbaşkanımızın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklama dahilinde yerinde normalleşme dönemiyle birlikte ilimiz orta riskli iller grubunda yerini aldı.  Hedefimiz mavi renkli yani düşük riskli iller arasında yer almak. Bu bağlamda Sayın Valimizin başlattığı dinamik denetim modeli tedbirleri kapsamında Birlik olarak esnafımıza 25’li paketler halinde toplam 200 bin maske dağıtacağız. Bunun yanında koronavirüs riskine karşı 14 kuralı içeren broşürle, yeme içme yerlerinde oturma düzenini gösteren afiş dağıtıyoruz. Ayrıca maske mesafe hijyen kuralarına tam uyulması konusunda esnafı uyarıyoruz. Salgının üstesinden birlikte geleceğimizi söylüyoruz. Zaten esnafımız bir yıllık süreçte tecrübe kazandılar maske mesafe hijyen kuralına uyuyorlar. Bundan dolayı da esnaf ve sanatkarımıza vatandaşlarımıza teşekkür diyorum. İşyerlerimizin kapanması demek esnafımızın sıkıntı çekmesi demektir. İşyerlerinin kapanmaması için kurallara uymak zorundayız. Vatandaşımız da kısıtlamalara maruz kalmamak için kurallara uymak suretiyle hep birlikte en düşük riskli iller arasında olmayı hedefliyoruz.” (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler