• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > En İyi Fiyatı Vermeye Çalışacağız

  En İyi Fiyatı Vermeye Çalışacağız

  En İyi Fiyatı Vermeye Çalışacağız

  Isparta ekonomisine büyük katkı sağlayan gülde hasat sezonu 10 Mayıs’ta başladı. Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, gül yağı piyasasının pandemi sebebiyle sıkıntılı olduğuna dikkat çekerek “Gül üreticilerine her zaman olduğu gibi en iyi fiyatı vermeye çalışacağız. Pandemi dolayısıyla piyasada sıkıntı devam ediyor. Dünya gülyağında doyum noktasına geldi” dedi.

  Gazeteci Hasan Özbek’e konuşan Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, Gülbirlik’in 3 binin üzerinde üreticisiyle doğrudan ve dolaylı yoldan 75 bin kişiye gelir kaynağı olduğunu belirtti.

  Çelik, “Gülbirlik olarak gül alım kampanyamız Haziran sonuna kadar devam edecek. Gülbirlik ortalama ortalama 1.5 ton gül çiçeği alımı yapacağız. Isparta genelinde ise 13 bin ton gül çiçeği ile 2 ton gülyağı, 15-20 konkret (kalın gülyağı) bekliyoruz. Gül fiyatlarını kampanya bitmeden değerlendiremiyoruz. Fakat gül üreticilerine her zaman olduğu gibi en iyi fiyatı vermeye çalışacağız. Pandemi dolayısıyla piyasada sıkıntı devam ediyor. Dünya gülyağında doyum noktasına geldi. 20’den fazla ülke gülyağı üretiyor. Piyasa açıldığı takdirde üreticilerimize ey iyi fiyatı vereceğiz. Isparta’da genel olarak 38 bin hektar gül bahçesi var. Bu bile fazla. Isparta’da bazı firmaların elinde 2 yıldan beri gülyağı stoku var. Bunları henüz daha satamadılar. Bütün gül üreticilerine bereketli bir sezon geçirmelerini dilerim” dedi. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler