• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğitimden Ön Yargıyı Çıkardılar!

  Eğitimden Ön Yargıyı Çıkardılar!

  Eğitimden Ön Yargıyı Çıkardılar!

  Halıkent Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşegül Polat ve Gelendost Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni Ayşe Sapancı, öğrencilerin önyargılar olmadan İngilizce öğrenmeleri, öğrenirken de dijital becerilerini geliştirmeleri için Türkiye, Romanya ve İtalya ortaklı “Creative Dijital Students” (Yaratıcı Dijital Öğrenciler) adlı eTwinning projesini başlattılar. 

  İngilizce Öğretmeni Ayşegül Polat ile Almanca Öğretmeni Ayşe Sapancı eğitim verdikleri öğrencilerinin önyargılar olmadan İngilizce öğrenmeleri için kolları sıvadılar. Öğretmenler Polat ve Sapancı, önyargısız İngilizce öğretmenin yanı sıra onların dijital becerilerini geliştirmeleri için de ayrıca harekete geçtiler.

  Yabancı dil öğretmeleri Ayşegül Polat ve Ayşe Sapancı, Mart ayında başlayıp Haziran ayında sona erecek olan Türkiye, Romanya ve İtalya ortaklı “Creative Dijital Students” (Yaratıcı Dijital Öğrenciler) adlı eTwinning projesini hayata geçirdiler.  Proje takviminde yer alan etkinliklerle öğrencilerin dijital ve İngilizce becerilerinin Web2 araçları vasıtasıyla güçlendirilmesi hedefleniyor. Proje ve çalışmalar hakkında bilgi veren Polat ve Sapanca: “Web2 araçları kullanarak, teknolojiyi müfredata etkili bir biçimde entegre ederek İngilizce öğretiminin zenginleştirilmesi ve İngilizce derslerinin daha verimli geçmesi amacıyla hayata geçirilen proje çalışmaları başarıyla sürdürülmektedir. Dijital teknolojiler, eğitim imkanlarının geliştirilmesinde ve çeşitlendirilmesinde önemli bir role sahiptir. Gittikçe dijitalleşen bir toplumda gençlerin daha başarılı olmaları için dijital becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Dijital dünyaya uyum sağlamış, gerekli becerilerle donatılmış ve evrensel bir dil olan İngilizce’yi konuşabilen bireyler kariyer hedeflerine daha rahat ulaşabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin desteğe ihtiyaçları vardır.  “Creative Dijital Students” (Yaratıcı Dijital Öğrenciler) adlı eTwinning projesinin ortaya çıkmasının temelinde bu ihtiyaç yatmaktadır” Dediler. (BÜŞRA AKGÜN)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler