• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir’e Trilyonlarca Lira Yatırım Yapıldı

  Eğirdir’e Trilyonlarca Lira Yatırım Yapıldı

  Eğirdir’e Trilyonlarca Lira Yatırım Yapıldı

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Meclis Üyeleri Isparta İl Genel Meclisi 2021 yılı Haziran ayı birleşimine katıldılar. Meclis toplantısında Eğirdir yatırımları anlatıldı.

  Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Belediye Meclisi Üyelerinin İl Genel Meclisi toplantısına katılmalarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek Eğirdir ve Köylerine yapılan projeleri rakamlarla açıkladı.

  İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin; ‘2019 ve 2020 yıllarında Eğirdir İlçemize KÖYDES Projesi kapsamında İl Özel İdaresi tarafından  18 proje karşılığı toplamda 3.187 Milyon TL. yatırım yapıldı. Yine 2020 yılında KÖYDES Programı kapsamında Eğirdir İlçemizde 17 proje uygulanmış bunun karşılığında 2.609.418 TL., yine 2020 yılında İl Özel İdaremiz tarafından 18 adet proje karşılığı 5.698.16 TL. Eğirdir İlçemize yatırım yapılmıştır. Bunların yanında Eğirdir Belediyemiz ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte Eğirdir Belediye Başkanımızın gayretleri ile  devletimizin desteğiyle başta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Olimpik Yüzme Havuzu yapımı gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı,  Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Eğirdir’e milyonlarca yatırım başkanımızın gayretleriyle kazandırılmıştır. Hükümetimiz her alanda İl ve İlçelerimize çok güzel hizmetler yapmıştır. Bu hizmetler her alanda vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. 2021 yılında da hedefimiz bu hizmetlerin çıtasını artırarak hizmetimizi vatandaşın ayağına kadar götürmek olacaktır. İnşallah bu bağlamda da 2021 yılında da Eğirdir Belediye Başkanımız ve ekibiyle, birlik ve beraberlik içerisinde güçlerimizi birleştirerek Eğirdir’imize büyük projelerle hizmet yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu sürece katkı sağlayan Milletvekillerimize, Valimize, Özel İdare çalışanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Eğirdir Belediye Başkanımıza ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

  AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Sezgin Özdoğancı ise; ‘Tüm meclisi saygıyla selamlıyorum. Sayın başkanım az öncede rakamlarla ifade ettiğiniz gibi Eğirdir İlçemize ve köylerimize bu yatırımlar yapıldı. Bunlar KÖYDES Köylere Hizmet Götürme Birliği, özel idare kanalıyla yapılan hizmetler. Bunun yanına diğer kamu kurumlarıyla yapılan hizmetlerimiz var. Bu zor pandemi döneminde bile İlçemize bu hizmetleri esirgemeyen Sayın Milletvekillerimize, Sayın Valimize, Özel İdare çalışanlarımıza ve tüm emeği geçenlere ben teşekkür ediyorum. Toplamda 2 Milyon 20 bin TL. KÖYDES programımızda bu seneki rakamımız. 3.1 Km. asfalt sıcak kaplamamız var.  Bunun yanında Haymana Köyümüze içme suyu kaynağı biriktirme deposu terfi aktarma ve binası ile ayrıca güneş enerjisi santrali yapımı, Kırıntı Köyümüze İçme Suyu Sondajı, Akdoğan Köyümüze sondaj kuyusu açılması, Bağacık Köyümüze Kaynak Suyu drenaj, pompa ve güneş enerjisi santrali kurulması, Bağören Köyümüze içme suyu pompası güneş enerjisi santrali yapım işimiz var. Ben tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.’ İfadelerini kullandı.

  Günün anısına Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin’e hediye takdiminde bulundu. Keskin; Eğirdir Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerini her zaman beklediklerini ve memnuniyetlerini dile getirdi.

  (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler