• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir’de Orman Ürünleri Üretim Tatbikatı Yapıldı

  Eğirdir’de Orman Ürünleri Üretim Tatbikatı Yapıldı

  Eğirdir’de Orman Ürünleri Üretim Tatbikatı Yapıldı

  Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü, Yukarıgökdere Orman İşletme Şefliğinde üretim tatbikatı yapıldı.

  Bölge Müdür Yardımcısı Nuri Maraş ve İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Ramazan Kolsuz’ un koordinesinde gerçekleştirilen tatbikata Eğirdir Orman İşletme Müdürü Fevzi Ceylani, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, üretimde görevli personel ile üretimde çalışan kooperatif başkanları katıldı.

  Tatbikatta; damgada dikkat edilecek hususlar, üretimde verimliliği artırmak, standartlara uygunluk, kaliteli üretim, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği konuları ile depoda yapılan iş ve işlemler,  Orman İşletme Şefleri tarafından anlatıldı ve uygulamaları yapıldı.

  Ormanlara bakım yapmak ve gençleştirmek için üretime konu edilen ağaçlar üzerinde kesme ve boylama teknikleri gösterildi. Kesim teknikleri, ağaç kesme ve boylama ile üretimde iş sağlığı ve güvenliği konularında uygulamalı eğitim yapıldı. Tatbikatta piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat ederek kesilen ağaçtan en yüksek verimliliğin nasıl alınacağı gösterildi.

  Bölge Müdür Yardımcısı Nuri Maraş “Üretimde İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerine mutlaka riayet edilmesini, yuvarlak odundan standardizasyon ve piyasa koşullarına göre  en yüksek verimin alınması için üretimde görevli her kademedeki personelin gayret göstermesini” talimatlayarak, tüm personele başarılı ve kazasız bir üretim sezonu diledi. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler