• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir Belediyesi Park Bahçe Birimi Durmak Bilmiyor

  Eğirdir Belediyesi Park Bahçe Birimi Durmak Bilmiyor

  Eğirdir Belediyesi Park Bahçe Birimi Durmak Bilmiyor

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün talimatları ile Fen İşleri Müdürü Gülay Uysal koordinesindeki Park ve Bahçeler Birimi yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor.

   

  Eğirdir’de tüm mahallelerde temizlik faaliyetleri, tehlike arz eden ağaç dalları kesimi, Parklardaki parsellerin sezonluk çiçeklerin sökülerek belleme işlemleri, tüm mahalleler de dezenfektan çalışmaları tüm alanlarda devam ediyor.

  Refüjler de ve tüm arazideki ağaçlarımız ve güllerimiz budama işlemleri, Park Bahçe biriminde bahar sezonu hazırlıkları devam ediyor. Çelikten üretilen bitkiler bahar sezonuna kadar hazır hale getiriliyor. Gelecek yılda araziye dikilecek çiçeklerin ve satışa sunulacak çiçeklerin tüplenmesi için seraların içine yağışlar gelmeden gübreli toprak çekilmiş ve tüpleme işlemine hazır hale getirildi. Yaz ayının gelmesinden dolayı parsellere dikilecek olan çiçekler için tüpleme işlemi yapılıyor. Yaz ayı için üretilen çiçekler için ocak ayı içerisin de ekilecek olan tohumlar fidelendikten sonra yapılan boş tüplere dikiliyor.

  Park ve bahçeler birimi içerisinde bulunan bitki tavaların da düzenlemeler yapılıyor. Park bahçe birimin de kışa hazırlık olarak çevre düzenlemesi, seraların temizlenmesi, odunların kesilmesi işlemleri yapılıyor. Tüm birimlerdeki personele araç, personel yardımı yapılıyor.

  Eğirdir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; “Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün talimatlarıyla dikilen Elmaların bakımları tam teşekküllü olarak devam ediyor. Sahamızda eksik olan yerlere ağaçlandırma işlemi yapılıyor. Tüm sahada dezenfektan faaliyetleri  aralıksız devam ediyor. Cami temizliği ve belediyemiz birimlerine temizlikte yardımcı olunuyor. Halkımızdan dilekçe alınarak kesilmesi gereken ağaçlar sıraya alınarak kesilmesinde yardımcı olunuyor. Başkan Veli Gök’ün talimatlarıyla resmi kurumlarımıza her türlü yardım yapılıyor. Park ve Bahçeler Biriminde bitki ve toprak satışlarımız devam etmektedir. Kara yollarının yol çalışmasında orta refüjlerdeki tadilatlardan dolayı yeniden düzenlemeler yapılıyor. Park ve Bahçeler Birimi olarak Eğirdir Devlet Hastanesinin peyzaj çalışmasında yardımcı olunarak çalışmalar devam ediyor.

  Eğirdir Belediyesi Park Bahçeler birimi Eğirdir sahasın da tüm mahallelerde, caddelerde  sokaklarda dezenfektan çalışması Atomizörle  yapılmaktadır. (Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri ). Tüm mahalleler de çöp konteynırları tonlukla haftada iki gün dezenfektan çalışması  yapılmaktadır. ( Salı , Çarşamba – Salı ,Cuma günleri ), Oyun parkları, parklar  ve yürüyüş yolları dezenfektan  çalışması yapılmaktadır. ( Salı , Çarşamba, Perşembe) Cami temizliğimiz aralıksız devam etmektedir. İlçedeki camiler de dezenfektan çalışması yapılmaktadır. (Salı, Çarşamba, Perşembe ) Gölbelde Ltd. Şti. Soğuk Hava Deposu Paketleme sahası haftada iki gün dezenfektan çalışması yapılmaktadır. ( Perşembe, Cuma günleri)

  Ayrıca İlçemizde bulunan tüm mezarlıkların temizliği, ot ve ağaç budama işlemleri de itina ile gerçekleşmektedir.

  Halkımızın sağlığı, mutluluğu, huzuru ve ilçemizin güzelleşmesi için Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün talimatları ile çalışmalar aralıksız sürecektir” denildi. HABER MERKEZİ

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler