• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > “Eğirdir Belediyesi Öz Kaynaklarını Artırmalı”

  “Eğirdir Belediyesi Öz Kaynaklarını Artırmalı”

  “Eğirdir Belediyesi Öz Kaynaklarını Artırmalı”

  Eğirdir Belediyesi Başkan Veli Gök’ün Başkanlığında Kasım ayı birleşimlerine yoğun katılımlarla devam ediyor. Büyükkabaca eski Belediye Başkanı şimdi ise SDÜ Gönen Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ali İhsan Temurçin Eğirdir Belediye Meclisi’nin konuğu oldu.

  Ali İhsan Temurçin yaptığı konuşmada, hükümetin yıllardır yapmayı tasarladığı yerel yönetim reform tasarısı hakkında Eğirdir Belediye Meclisini bilgilendirdi. 5393 Sayılı Belediye kanunu ile Belediyelerin görev ve yetkilerinin arttırıldığını merkezi bütçeden bu görev ve yetkilerin emrettiği hizmetler, kaynaklar ve diğer  hususları konusunda bilgiler verdi.

  Eğirdir Belediyesinin personel giderlerinin bütçe içerisinde en yüksek paya sahip olduğunu ifade eden Temurçin, ‘Bu kadar yüksek personel gideri olan Belediyelerin yatırıma ve hizmete kaynağının kalmayacağını ve Belediyenin uzun vadede hizmet üretmekte sıkıntı çekebileceğini belirterek, Eğirdir Belediyesinin kendi öz kaynaklarını arttırıcı projelere yoğunlaşmasını önerdi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök katkılarından dolayı öğretim görevlisi Ali İhsan Temurçin’e teşekkür ederek günün anısına plaket takdiminde bulundu. (Eğirdir Belediyesi Basın Bürosu)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler