• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > CHP’de Dostlar İttifakı Tartışması

  CHP’de Dostlar İttifakı Tartışması

  CHP’de Dostlar İttifakı Tartışması

  CHP’de yaşanan istifaların ardından eski genel başkanlarla görüşme turuna çıkan CHP’nin eski milletvekillerinden SDÜ Eski Rektörü Metin Lütfi Baydar, Kılıçdaroğlu’nun “Dostlarımızla iktidar olacağız” sözlerine atıfta bulunarak, “Sayın genel başkan ve yönetimi özellikle bu dostlara göstermiş olduğu hassasiyetin, sıcaklığın fazlasını değil, onda birini bize gösterse bu bizim için yeterlidir” dedi.

   

  CHP eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Metin Lütfü Baydar, partideki istifalar ve son yaşanan gelişmelerin ardından eski genel başkanlar Deniz Baykal, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirmişti.

  Görüşmelere ilişkin “Partinin bölünmemesi için neler yapılabilir hem bunları tartıştık hem değerlendirdik hem onların görüşlerinin aldık” açıklamasında bulunan Baydar, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik söylemlerde bulundu.

  CHP’YE BİRLİK ELEŞTİRİSİ

  Kılıçdaroğlu’nun “Dostlarımızla iktidar olacağız” sözlerine atıf yapan Baydar, “Bizim hedefimiz CHP’de birliğin ve bütünlüğün sağlanmasıdır. Ve CHP’de herkesin kucaklanmasıdır.

  CHP’nin ‘dostlar ittifakı’ çerçevesinde sayın genel başkan ve yönetimi özellikle bu dostlara göstermiş olduğu hassasiyetin, sıcaklığın fazlasını değil, onda birini bize gösterse bu bizim için yeterlidir. Üzülüyoruz; partinin tümüyle kucaklanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler