• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > CHP Heyeti Yangın Bölgesinde

  CHP Heyeti Yangın Bölgesinde

  CHP Heyeti Yangın Bölgesinde

  Sütçüler’de devam eden orman yangını bölgesine giden CHP heyeti bölgede çeşitli incelemelerde bulundu. CHP İl Başkanı Halıcı, bu acıların bir daha yaşanmaması için orman yangını ile mücadelede uçak filosunun bir an önce oluşturulması gerektiğini savundu.

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Karaca ve Burak Akşahin ve parti yöneticileri Sütçüler Çandır’a gelerek yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Beraberlerinde getirdikleri yardım malzemelerini korrdinasyon ekibine teslim eden CHP’li heyet çalışmalara da katıldı.

  Burada bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, “Bir süredir yurdumuzun çeşitli bölgelerinden orman yangınları ile ilgili kötü haberler geliyordu. Ne yazık ki bugün de Isparta’dan geldi o kötü haber. Çalışmalar devam ediyor. Birçok orman arazisinin yok olduğunu görüyoruz. Hava şartları ise çok olumsuz ve yangın büyümeye devam ediyor” dedi.

  Halıcı, “Hava desteği lazım. Karadan bir noktaya kadar müdahale edebiliyoruz. Yangının mahallere evlere sıçramış olması çok kötü. Birçok noktada yangın devam ediyor. Ciğerlerimiz yanıyor. Provokasyon ihtimalleri karşısında da uyanık olmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızdan resmi açıklamalara kulak vermelerini istiyoruz. İçinden geçtiğimiz buy süreç Türkiye’nin bu konuda hazırlıksız olduğunu göstermiştir. Uçak filomuzun hava destek filomuzun güçlendirilmesi gerekiyor. Türkiye’nin cennet köşeleri yanıyor. Sadece belediyelerin ve vatandaşların çabalarıyla yangınla mücadele olmaz” dedi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler