• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Boş konuşmak dışında bir hizmeti yok

  Boş konuşmak dışında bir hizmeti yok

  Boş konuşmak dışında bir hizmeti yok

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için “Vesayetin Sigortası” ifadelerine tepkiler sürüyor. İYİ Parti İl Başkanı Şimşek, “Milletin aklıyla dalga geçen, değerlerini küçümseyen, bu ülkeye ve milletimize hizmet etmiş kişileri, unutturmaya-değersizleştirmeye çalışan hastalıklı zihniyeti milletimizin vicdanına havale ediyoruz” dedi.

   

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hakkında “Vesayetin Sigortası” ifadelerine İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Şimşek’ten de sert tepki geldi.

  İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada “AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Isparta’mızın yetiştirdiği büyük devlet adamı, Isparta sevdalısı, hemşerimiz, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e, yönelik çirkin, gerçekdışı ve hadsiz bir saldırı gerçekleştirmiştir” dedi.

   

  Mahir Ünal’ı boş konuşmakla suçlayan Şimşek, “Turizm Bakanlığı yaptığı dönemde dahi, boş konuşmak dışında bu millet için tek bir hizmeti olmayan Mahir Ünal’ın, ömrünü bu millete adamış, memleketin dört bir yanında eserler bırakmış, yıllarca verdiği demokrasi mücadelesiyle sadece kendi partisine oy verenlerin değil Tüm ülkenin, saygısını kazanmış bir lidere laf etmek haddine değildir. Bu çirkin saldırı, Isparta ve Ispartalılar için büyük öneme sahip olan Sayın Demirel’e yönelik, Mahir Ünal ve Partisinin ilk saldırısı değildir. Hatırlanacağı üzere daha önce de şehir dışından otobüslerle getirdikleri kitleye miting meydanında, Demirel’i yuhalatmış, Demirel’in Isparta’ya armağanı olan Üniversite’yi kendilerinin açtıklarını iddia ederek üstüne konmaya çalışmışlardır. Milletin aklıyla dalga geçen, değerlerini küçümseyen, bu ülkeye ve milletimize hizmet etmiş kişileri, unutturmaya ve değersizleştirmeye çalışan bu hastalıklı zihniyeti milletimizin vicdanına havale ediyoruz” ifadelerini kullandı.

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ı özür dilemeye davet eden Şimşek, “Sayın Demirel’e ve aziz hatırasına dil uzatma gafletinde bulunan Mahir Ünal’ı bir kez daha kınıyor kendisini ve partisini Sayın Demirel’den ve onun aziz hatırasından özür dilemeye davet ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler