• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Başkan Veli Gök’e Anlamlı Ziyaret

  Başkan Veli Gök’e Anlamlı Ziyaret

  Başkan Veli Gök’e Anlamlı Ziyaret

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütük ve çalışma arkadaşları Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Yaşlı ve sürekli bakıma ihtiyacı olan insanlara bakan yakınlarının nefes almalarını sağlamak için tesis edilmesi düşünülen “Kısmî Yatılı Aktif Yaşam Merkezi”nin detayları konuşuldu.

   

  Görüşmede Başkan GÖK’ün Eğirdir için çok önemsediği “Yaşlı ve sürekli bakıma ihtiyacı olan insanlarımıza bakan yakınlarının önemli işlerini görmek ve biraz da nefes almalarını sağlamak için” tesis edilmesi düşünülen “Kısmî Yatılı Aktif Yaşam Merkezi” ni mevzuat ve teknik konularda masaya yatırdılar. Ayrıca Eğirdir Belediyesi ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile ilk ve orta dereceli okullarda ortaklaşa yürütülen “Bütçe Defteri Tutma” projesinin il genelinde AÇSH İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlar ile çocuk evlerinde de hayata geçirilmesi yönünde çalışma yapılması kararlaştırıldı.

  Başkan Gök’ün hedeflerinden olan belediye bünyesinde kurumsal olarak açılması düşünülen “Kreş ve Gündüz Bakımevi” için gerekli teknik konular hakkına da karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

  İki kurum hakkında ortak projeler üzerinde çalışma temennileriyle görüşme sona erdi.

  Başkan Veli Gök, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütüp ve beraberindeki heyete ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

  (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler