• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Başkan Tural ve oda başkanlarından MHP’ye ziyaret

  Başkan Tural ve oda başkanlarından MHP’ye ziyaret

  Başkan Tural ve oda başkanlarından MHP’ye ziyaret

  Tam Normalleşme İçin Üzerimize Düşeni Yapacağız

   Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte MHP’yi ziyaret etti. Ziyaretin gündeminde kontrollü normalleşme vardı. Başkan Tural “Esnafımız, Covid-19 nedeniyle kapalı kalınan 1 yıllık süre içerisinde gerekli eğitim ve tecrübeye sahip oldu.  Tam normalleşme sürecine adım atmak için esnaf ve sanatkarımız üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirecektir” dedi.

  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay ve parti yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyaretin gündemini kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte işyerlerinin yeniden açılması oluşturdu.

  MHP ESNAFIMIZI YALNIZ BIRAKMADI

  Birlik Başkanı Ahmet Tural, ziyarette yaptığı açıklamada “Bugün burada hem Sayın İl Başkanımızın, Merkez İlçe Başkanımızın seçilerek görevlerine başlaması dolayısıyla pandemi şartlarından dolayı gecikmeli bir ziyaretimiz oldu. Kendilerine başarı dileklerimizi iletmeye geldik. Pandemi sürecinde İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanımız her zaman esnaf teşkilatı ile istişare içinde oldu. Sağolsunlar bizi yalnız bırakmadılar. Esnafımızı ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Pandemi süreci, bugüne kadar Isparta’da pandemi kurulunun başı olarak Sayın Valimiz, sağlık çalışanları ve kolluk kuvvetleriyle başarılı bir şekilde yürütüldü. İnşallah bundan sonra daha iyi olmaya gayret göstereceğiz. Artık kararlar illerde yerinde alınacak. Biz de Isparta olarak 4 risk grubu arasında orta derece riskli iller arasındayız. Esnaf ve sanatkarımızın yeni dönemde de maska mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın, tüm kesimlerin desteğiyle bu süreci atlatacağız” diye konuştu.

  ESNAFA 200 BİN MASKE DAĞITILACAK

  Orta  dereceli riskli iller arasında yer alarak  işyerlerinin açılmasından mutlu olduklarını kaydeden Başkan Tural “ Eksikliklerimiz mutlaka vardır. Bunları da en kısa sürede gidermeye çalışacağız. Tabi ilimizde sürece baktığımızda esnafımıza da çok büyük iş düşmektedir. Çünkü işyerine gelen vatandaşa maske mesafe hijyen kurallarını hatırlatmak çok önemli. Biz Esnaf Odaları Birliği olarak sahada olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde 200 bin maske dağıtacağız. Aynı zamanda lokanta, kahvehane, kafe, döner salonu gibi yeme içme yerlerinin dezenfektesi ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Ayrıca ilimizde esnafın sorunlarını gündeme getirip çözüme katkı sağlayan yerel medya kuruluşlarına ve medya mensuplarına da teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmadılar.  Esnaf ve sanatkarımıza da teşekkür ediyoruz.  Esnafımız da bu süreçte kurallara, kısıtlamalara uydu. Eksikliler mutlaka vardır. Bunlar da en kıs sürede giderilecektir. Esnafımız, Covid-19 nedeniyle kapalı kalınan 1 yıllık süre içerisinde gerekli eğitim ve tecrübeye sahip oldu.  HES kodu kademeli geçişte esnafımızın önceliği olacak. Yüzde 50 kuralına harfiyen uyulmak suretiyle ülke genelinde kısa sürede tam normalleşme sürecine adım atılacaktır. Bunun için esnaf ve sanatkarlarımızın üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bundan sonra da esnafımız kurallara uymaya devam edecektir. Maske mesafe ve hijyen kurallarından, ayrıca Sağlık Bakanlığımızın belirttiği 14 kuraldan taviz vermeyelim ki işyerlerimiz yeniden kapanmasın” dedi

  DEVLETİMİZİN GÖSTERDİĞİ BAŞARI ORTADADIR

  MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez de “Nazik ziyaretinizden dolayı sizlere ve oda başkanlarımıza teşekkür ederim. Takdir edersiniz ki dünya ve ülkemiz ağır bir salgınla karşı karşıya kalmış olup bu süreçte hepimiz el birliğiyle üstümüze düşeni yaparak bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Tabi pandemi sürecinde devletimizin gösterdiği başarı ortadadır.  Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere esnafımızın halkımızın yanında olan tüm yetkililere teşekkür ediyorum Isparta’da da sizlerin yaptığı çalışmalar içinde teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.  Ziyaret iyi dilek temennileriyle son buldu. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler