• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Baş, “Bu coşku hiçbir zaman azalmayacaktır”

  Baş, “Bu coşku hiçbir zaman azalmayacaktır”

  Baş, “Bu coşku hiçbir zaman azalmayacaktır”

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

   

  Başkan Baş, kutlama mesajında, “Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu önemli günün anlam ve önemini unutmadığımız sürece, bu coşku hiçbir zaman azalmayacaktır. Biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti varlığını sürdürdüğü müddetçe 19 Mayıslar, geçmiş ve geleceğimizin yıkılmaz köprüsü olarak milli şuurumuzun temel taşı vazifesini üstlenmeye devam edecek” dedi.

  Mustafa Kemal Atatürk‘ün liderliğinde gerçekleşen 19 Mayıs 1919’un 103. yıl dönümünü kutladıklarını hatırlatan Baş,  “Onun attığı adımlar sayesinde bu ülkenin evlatları, bu eşsiz zekayı yıllar boyu rehber edinmiş, bu sayede de bir asırdır kendi ayaklarının üzerinde durmayı başarmıştır. Bu başarı öyküsü, yüce Türk milletine sonsuza kadar rehber olmaya ve yol göstermeye devam edecektir. Bu bakımdan baktığımızda, gençlerimizin geçmişimizi öğrenmeye ve bununla birlikte bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel açıdan her türlü gelişimi takip etmeleri, kendi değerlerimizin yanı sıra dünya ile bütünleşmelerinde büyük rol oynayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Milletimizin ve değerli Ispartalı hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü  kutluyor, vatan uğruna canını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler