• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Arz Fazlası Elmayı TMO Alsın

  Arz Fazlası Elmayı TMO Alsın

  Arz Fazlası Elmayı TMO Alsın

  Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, üreticinin elinde kalan ve depolarda bekleyen binlerce ton Patates ve Soğanın (TMO), tarafından satın alınarak Ramazan öncesi Valilikler aracılığı ile vatandaşlara dağıtılmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu belirterek; “Patates ve Soğan için yapılan uygulamanın Elma için de yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

  Bakanlık Üreticinin Elinde Kalan Patates ve Soğanları Alacak; Valilikler Vatandaşa Bedava Dağıtacak! Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), üreticinin elinde kalan patates ve soğanı maliyetine alıp Ramazan öncesi Valilikler aracılığı ile vatandaşlara bedava dağıtacak.
  Toprak Mahsulleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan yemeklik patates ve kuru soğanı maliyet fiyatına satın alarak Valilikler aracılığıyla Ramazan öncesi ücretsiz dağıtılacak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzası ile “İvedi” damgası ile 8 Nisan 2021’de 81 İl Valiliği’ne gönderildi.
  Tarım Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen talimatta “Üreticilerimizin elindeki arz fazlası yemeklik patates ve kuru soğanların Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü tarafından alınması yönünde çalışmalara başlamıştır. Bahse konu yemeklik patates ve kuru soğanlar, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca Valiliklerin gözetiminde, ihtiyaç sahibi tüketicilere ücretsiz dağıtılacak olup Ramazan öncesi dağıtımların başlaması hedeflenmektedir” ifadeleri yer aldı.
  Yazıda gerekli hazırlıkların ivedilikle yapılması ve ürün temin edilecek adresin 09 Nisan 20 tarihi mesaj bitimine kadar TMO’ya bildirilmesi gerektiği belirtildi.
  Sadece üreticiden alınacak. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin sadece üreticilerden yemeklik patates ve soğan alacağını, tüccar, aracı veya başka kesimlerden patates ve soğan alımı yapılmayacağını yazdı. Bunun tespiti için üreticinin Çiftçi Kayıt Sistemi’ndeki patates üretim alanına ve üretim miktarına bakılarak alım yapılacak.
  Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, üreticinin elinde kalan ve depolarda bekleyen binlerce ton Patates ve Soğanın Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), tarafından satın alınarak Ramazan öncesi Valilikler aracılığı ile vatandaşlara bedava dağıtılmasının memnuniyet verici bir durum olduğunu belirterek; “Patates ve Soğan için yapılan uygulamanın Elma için de yapılmasını talep ediyoruz” dedi. (TUĞBA SEREL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler