• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > AK Parti Teşkilatları Belediye Yatırımlarını İnceledi

  AK Parti Teşkilatları Belediye Yatırımlarını İnceledi

  AK Parti Teşkilatları Belediye Yatırımlarını İnceledi

  AK Parti İl, Merkez İlçe, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları teşkilatları, Belediye Başkanı Başdeğirmen’in ev sahipliğinde, belediyenin tamamlanan ve devam eden yatırımlarını inceledi. 

  İnceleme gezisine, AK Parti İl Başkan Vekili Hamidullah Armağan, Merkez İlçe Başkanı Yasir Pirimoğlu,  İl Gençlik Kolları Başkanı Talha Güler ve Kadın Kolları teşkilat yönetim kurulu üyeleri katıldı.

  Heyet Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İtfaiye, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait yeni hizmet binaları, Kirazlıdere ve ITKM Kültür Merkezini ziyaret ederek, yapılan yatırımlar hakkında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den bilgiler aldı.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yeni hizmet alanının 50 bin metrekareden oluştuğunu, binanın kapalı alanının 6700 metrekare olduğunu söylerken, Ahşap Atölyesinin de bu merkeze geleceğini, ayrıca belediyenin belli depolama alanlarının da hizmet binası içerisinde bulunacağını aktardı.

  Zabıta, İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün yeni hizmet binasının da modern bir şekilde vatandaşlara hizmet vereceğini dile getiren Başkan Başdeğirmen, yeni hizmet binasının yıllarca hizmet vereceğini dile getirirken, personelin rahatça dinlenebileceği ve yine araçların en iyi şekilde muhafaza edilebileceği alanlar oluşturulduğunu belirtti. Başkan Başdeğirmen, bölgeye hitap edecek yeni itfaiye aracı ile ilgili de bilgiler verdi.

  Heyet Kirazlıdere ve ITKM’nin Kültür Merkezi bölümünde de incelemeler gerçekleştirdi. Başdeğirmen, Kirazlıdere’ye konan savaş uçağının konmasının sebebinin, 1942 yılından buyana Ispartalı 15 hava şehidinin anısına olduğunu dile getirdi.

  İncelemelerin ardından AK Parti İl Başkan Vekili Hamidullah Armağan yaptığı değerlendirmede, “AK Parti Belediyeciliğinin, Şükrü Başkanın yapmış olduğu hizmetleri yerinde gördük. Gerek Cumhurbaşkanımızın, gerek milletvekillerimizin çabaları, Şükrü Başkanımızın gayretleriyle birlikte şehrimize çok güzel hizmetler yapıldı, bunları gördük. Geriye döndüğümüz zaman Isparta Belediyesi daha önceden el atılmamış birçok konuya el atmış vaziyette” şeklinde konuştu.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, belediye olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımlar, projeler ve devam eden işlere ilişkin heyete bilgiler verdi. Başdeğirmen, Millet Bahçesinin ihalesinin yapıldığını yine 3 ay önce de millet bahçesi olacak tren garının içerisinde bulunan 4 adet tarihi yapının da restorasyon ihalesinin gerçekleştirildiğini belirtti. Millet Bahçesinin de bir yıl içerisinde hizmete açılacağını kaydeden Başkan Başdeğirmen, göreve gelmeden önce söz vermiş oldukları dört ana maddenin bulunduğunu bunların, koku sorunu, ITKM, trafik ve TOKİ olduğunu hatırlattı. TOKİ ihalesinin 1002 konutun yakın zamanda temelinin atılacağını, 1500 konutunun yapılacağı İstanbul yolu üzerindeki eski Gülkent Devlet Hastanesinin yıkımının tamamlandığını konut projelerinin hazırlandığını dile getiren Başdeğirmen, bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini aktardı. ‘Bizim 5000 toplu konut sözümüz vardı’ diyen Başdeğirmen, geriye kalan toplu konutların yapımları için çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

  Koku ve şehir trafiği hususlarının da göreve gelir gelmez çözüme kavuşturulduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen, “ITKM biraz zamanımızı aldı. Aslında inşaatımızın tamamı bitti. Kültür Merkezimizi açtıktan sonra AVM bölümü de ekim ayı başında faaliyete geçmesiyle Isparta’mızın, çevre illerimizin hizmetine sunulmuş olacak” derken, ITKM’nin 25 yıldır bitirilemeyen, Ispartalıları üzen bir bina olduğunu aktardı. ITKM’nin temelinin atıldığında yeni doğan bir çocuğun 25 yaşında olduğunu ve bugüne kadar açılamamış olmasının Isparta’nın bir kaybı olarak değerlendiren Başdeğirmen, “25 yıl orada istihdam sağlanamadı, çevre işyerleri mağdur oldu. Ama her şeyin bir sonu var, bizde sonuca ulaştırdık” görüşlerinde bulundu.  (ISPARTA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler