• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > 1 Milyonuncu Aşı ISPARTA’DAN

  1 Milyonuncu Aşı ISPARTA’DAN

  1 Milyonuncu Aşı ISPARTA’DAN

  Pandemi sürecinin en etkili ve tek silahı aşı konusunda farkındalık için sık sık paylaşımlar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Temmuz tarihinin 1 milyonuncu aşısının Isparta’da yapıldığını duyurdu.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 26 Temmuz tarihinin 1 milyonuncu aşısının Isparta’da yapıldığını duyurdu.

  1 milyonuncu aşı Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’nde 51 yaşındaki Hatice Mermer’e yapıldı. Mermer’e uygulanan aşı ise Biontech oldu.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımda

  “26 TEMMUZ, 1 MİLYONUNCU AŞI
  Aşı Yaptıran: Hatice Mermer (51)
  Aşı: Biontech,
  2. Doz Aşıyı Yapan Hemşire: Nevin Özdemir
  Sorumlu Hekim: Mehmet İlker Uludağ
  Aşının Yapılma Zamanı: 15.49
  Yer: Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi Isparta, Şarkikaraağaç” ifadelerini kullandı.

  Öte yandan Isparta’da bu güne kadar 2 doz aşısını yaptıran kişi sayısı 163 bin 729’a ulaştı. Kentte uygulanan toplam aşı sayısı ise dün itibariyle 440 bin 799 oldu.

  İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya da yaptığı açıklamada kentte günlük 5 – 7 bin kişiye aşı yapıldığını belirterek  “Isparta Sağlık Müdürlüğü olarak tüm kamu ve özel hastaneler ile aile hekimlikleri ve 3 mobil istasyonumuz olan Valilik meydanında IYAŞ AVM, Belediye binasında ve ilçelerimizde aşılarımızı randevusuz olarak vatandaşlarımıza uygulamaktayız. Halkımız şu anda da gördüğünüz gibi aşıya yoğun bir ilgi göstermekte. Biz bu ilginin gün geçerek artmasını beklemekteyiz. Aşıyla beraber bu pandemi sürecini  çok iyi bir şekilde atlatacağız” dedi. Karakaya, il genelinde aşılama oranının yüzde 69 olduğunu kaydetti. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler