• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > 82 bin 713 öğrenci yaz tatiline çıktı

  82 bin 713 öğrenci yaz tatiline çıktı

  82 bin 713 öğrenci yaz tatiline çıktı

  Isparta’da 2019 – 2020 eğitim öğretim yılsonu dolayısıyla il genelinde 82 bin 713 öğrenci yaz tatiline çıktı. Ancak, bu yıl mart ayında sonlandırılan yüz yüze eğitim nedeniyle öğrenciler karnelerini birebir alamadılar ve internet ortamında karnelerine ulaşabildiler.

  2019 – 2020 eğitim öğretim yılı sona ererken, pandemi süreci dolayısıyla karneler de e-okul üzerinden dağıtıldı. Isparta’da bu yıl 82 bin 713 öğrenci e-okul üzerinden karnesini alırken, 6 bin 150 öğretmen de yaz tatiline çıktı. Milli Eğitim yetkilileri 19 Haziran 2020 Cuma günü itibariyle 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının tamamlandığını, Isparta’da 82 bin 713 öğrencinin karnesine kavuştuğunu, 6 bin 150 öğretmenle birlikte yaz tatili sürecine başladığını bildirdi.

  “YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

  Yetkililer; “Her dönem sonunda pırıl pırıl gözlerinize bakarak, sarılarak verdiğimiz karnelerimizi bu dönem sonunda pandemi süreci dolayısıyla gönlümüzden geçtiği gibi veremesek de, diğer dönemlerimizdeki heyecanı ve mutluluğu yaşayamasak da, Kovid-19 sürecini sağlıkla atlatabildiğimiz için ilçemiz adına mutluyum. Korona sürecinde, uzaktan eğitimle, Bakanlığımızın EBA platformu ve diğer online süreçlerle, evlerini eğitimhaneye çeviren değerli meslektaşlarım sayesinde 2. dönemimizde sizlerle yaptığımız çevrimiçi görüşmelerle bir nebze de olsa hasret giderebildik. Fedakar çalışmalarından dolayı tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize, sizlere hep destek tam destek olan velilerimize yürekten teşekkür ediyoruz” dediler.

  “AYDINLIK YARINLAR SİZLERLE YÜKSELECEK”

  Öğrencilerin, yaz tatili sürecini en iyi şekilde değerlendireceğine inançlarının tam olduğunu vurgulayan yetkililer; “Yeni hobiler, beceriler edineceğinize, sportif faaliyetlerle fiziksel aktiviteler yapacağınıza ve en çok da dergilerden, kitaplardan faydalanacağınıza güvenim tam çocuklar. Okumak kelimelerle yeni dünyalar inşa etmektir. Ülkemizin aydınlık yarınlarını sizlerle yükselecektir. Yaz tatili boyunca sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına riayet ederek, sağlık dolu bir yaz tatili sürecinden sonra, okulların açılmasıyla, koridorları dolduran şen seslerinizle sizlerle buluşana dek, tüm eğitim camiamıza ve siz sevgili öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.”

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler